“PANİK YAPMAYALIM, KRİZİ FIRSATA ÇEVİREBİLİRİZ”

Hükümetin aldığı ekonomik tedbir paketini değerlendiren Safa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa, eksikleri de olsa alınan kararların önemli olduğunu, ikinci ve belki de üçüncü paketle bu eksiklerin tamamlanacağına inandığını söyledi.
Hükümetin aldığı ekonomik tedbir paketini değerlendiren Safa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa, eksikleri de olsa alınan kararların önemli olduğunu, ikinci ve belki de üçüncü paketle bu eksiklerin tamamlanacağına inandığını söyledi. 1974, 1989 ve 2008 yıllarında dünyada yaşanan ekonomik krizleri atlatan tecrübeli isim panik yapılmaması gerektiğini söyledi ve şöyle devam etti: “Biraz sakin olalım, dünya batmadı. Benim inancım şu şekilde; hükümete zaman verilmeli. Daha ikinci ve üçüncü paketler gelecektir. Virüs için nasıl gerekli tedbirleri aldılarsa ülke için de en doğru ekonomik paketler ele alınacaktır. Bu halk neleri gördü. 50’leri gördü 60’ları gördü. 2-3 ay dayanmalıyız. Nisan-Mayıs sonunda bu virüsün etkisinin azalacağına inanıyorum. Uzmanların görüşü bu şekildedir. Alman turistler gitti, şüpheliler karantinada. Pozitif ve realist olmak lazım. Alınan bu tedbirlere uyulursa bu iş halledilecek. Bittikten sonra ise biz bunu fırsata çevirebiliriz. KKTC temiz olursa turist çekebiliriz.”

Hükümetin bu tedbirlere ilave olarak önümüzdeki dönemde çok daha radikal önlemler alması gerektiğini belirten Safa, “Hükümete fırsat verilmeli, sabırlı olmalıyız. Var olanı paylaşmayı bilmeliyiz. Bu darboğazdan ancak böyle çıkabiliriz” dedi.

Bu haber 1180 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER