OLMAYAN PARANIN ALTINA İMZA ATTIM

Ada TV ekranlarında ekonomik pakete ilişkin eleştirileri yanıtlayan Başbakan Tatar, “Elimizdeki imkanlar bu kadar. Olmayan bir paraya imza attım. Şimdi bu kaynağı arıyorum” dedi.
Ada TV ekranlarında ekonomik pakete ilişkin eleştirileri yanıtlayan Başbakan Tatar, “Elimizdeki imkanlar bu kadar. Olmayan bir paraya imza attım. Şimdi bu kaynağı arıyorum” dedi.

Ekonominin durma noktasına geldiğini belirten Başbakan Ersin Tatar, “Öğrenciler adadan ayrıldı, turistler gitti, işletmeler kepenk kapattı, dolayısıyla maliyemiz geriledi. 550 milyon liralık gelir 200 milyon liranın altına düştü. Daha da düşebilir. Önümüzü şu an net göremiyoruz. Türkiye’yi ve Güney’i izliyoruz. Oralarda bu iş düzelmeden kapılarımızı zaten açmayacağız Son gelen insanlarımızı zaten karantinaya aldık. Bu işi o kadar ciddiye alıyoruz. Ekonomiyi nasıl yöneteceğiz? Toplumsal dayanışma şart. Fedakarlık yapmalıyız. Keşke imkanlarımız olsa da herkese daha fazla para verebilsek. Ancak şu anda eldeki imkanlarla hazırlayabileceğimiz en iyi paket buydu. Mayıs sonundan sonra belki ikinci paketi açıklayabiliriz” dedi.
MAYIS SONUNA KADAR
Üçüncü ülke vatandaşlarının göz ardı edildiği eleştirilerini de değerlendiren Tatar, “Onlar da büyük sıkıntıdır. İşveren belli bir süre yanında tutabilir. İnşallah çok uzun sürmez işler açılır. Bilemiyorum, her şeyin de cevabını veremiyorum. Çünkü olmayan bir paranın altına imza attım. Şimdi o paranın temini için kaynak arıyorum. Mayıs sonuna kadar verdiğim sözü tutmaya çalışıyorum. Ondan sonra umut ediyorum ki en azından kısmi açılmalarla KKTC’nin şartları eskiye dönecektir. Kapıların tamamıyla açılması ise Türkiye, İngiltere ve Güney’e bağlıdır.” diye konuştu.

HER ŞEYE SIFIRDAN BAŞLIYORUZ

Alınan tedbirlerin yerinde olduğunu ve yeni bir fırsatın doğabileceğini söyleyen Tatar şöyle devam etti: “ Bir anlamda her şeye sıfırdan başlıyoruz. Böylece hangi sektörün ne kadar getirisi olduğunu inceleme fırsatımız olacak. Şu anda işlerin durma noktasına gelmesiyle her sektörün ekonomiye ne kadar katkısı olduğunu bir kez daha uzmanlarımız tekrar değerlendirme şansı elde edebilecek. Buna göre yeni dönemde teşvikler, toparlamalar bu tecrübe ışığıyla alınabilecek.”
Bu haber 1166 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER