'Sabret'

Dizinde dermanın tükendiği an Gönlünde yeşeren yarınlardır Sabır.

Dizinde dermanın tükendiği an Gönlünde yeşeren yarınlardır Sabır.

Günlerdir evlerimizdeyiz ve yaşam felsefemizi farklı boyutlara taşıdık. Büyük bir sabırla. Bir yandan Dünyamızda neler oluyor, gelen haberlerle içimize korlar düşsede büyük bir sabırla, bir gün bütün bu yaşananlar mazide kalacağının bilinci ile evlerimizdeki rutin işlerimize daha çok odaklanarak zamanı değerlendirmeye çalışıyoruz. Aldığımız nefese, sağlıklı uyandığımız her sabaha milyonlarca şükürler olsun, sevdiklerimizden uzakta, sarılamamak kucaklayamamak, doya doya koklayıp öpememek bizlere acı gelsede, Bizler geçmişte ne SAVAŞLAR gördük. Aç kaldık, susuz kaldık, gün geldi zeytin ekmekle karnımızı doyurduk, günlerce çıplak ayakla yürüdük. Barakalarda, çadırlarda o esen poyraz rüzgarın taşıdığı kapkara kışta tir tir titredik. Lâmba fanozundan yükselen cılız ışıkta öğretmenlerimizin verdiği ödevleri tamamlayarak okumaya devam ettik. Ama yılmadık. Bütün bu sıkıntıları büyük bir dayanışma ile atlatacağımıza inanıyorum. Geçmişte her ev kendi yiyeceğini toprakta arardı. şimdi tam zamanı ekim zamanı, ekim ayı, kendi yiyeceğimizi kendimiz üretelim. Bahçemiz toprağımızmı yok, balkonlarımızda saksılarda, domates, biber, patlıcan, ve sair, yetiştirebiliriz, yeterki kendimize inanarak bir yerden başlayalım. Devletimize çok büyük görevler düşmekte. Çifçiye, tarıma, esnafa ucuz krediler sağlayarak piyasayı canlandırabilirler. Bugün ne varsa toprakta vardır. Toprak ana berekettir. Buram Buram mis kokulu bereket taşır her kapıya, her eve.

Bu gün elimizin altında çok büyük bir sanal medya var buralarda pişirdiğimiz yemekleri paylaşmaktansa işe yarayan örnek alınacak davranışlarımızı paylaşalım. Hep birlikte Dünyamızı iyileştirelim, yani kendi kendimize yetelim. Etrafımızda çok aç insanlar vardır. lütfen daha duyarlı davranarak yemek paylaşımlarından uzak duralım. Bir çok duyarlı vatandaşlarımız, hiç reklam yapmadan çok zor durumda kalan insanlara yardım ellerini uzattılar. Yapacağımız bir sporu, ekeceğimiz bir ekini, okuyacağımız bir kitabı paylaşırsak bir çok insana örnek olacağımıza inanırım. Unutmutmayalım ki Dünya da en korkunç şey ümidimizi kaybettiğimiz andır.. O açıdan sabrederek, birbirimize inanarak büyük bir dayanışma ile yapıcı adımlarla aydınlık yarınlara yürüyelim...

Etrafın seni sıktığı zaman da kitap oku. Ben şimdiye kadar hep böyle yaptım, kitap okudum. Kitap okuyorum, kitaplarımı çok seviyorum. Kitabın birine gözün takılıyor, açıyorsun, birde bakıyorsun ki, içinde hayatın duruyor. Bütün bu yaşadıklarımız gün gelecek sayısız senaryolarda, şiirlerde, bestelerde, dillerden dillere piyanoların tuşlarında süslenerek, acı acı kemanların yaylarından dökülecek, nağme nağme.
Sizi Seviyorum...
Bu haber 11951 defa okunmuştur

:

:

:

: