'Örnek insan unutulmaz'

Günler birbirini kovalarken elimizin altından kayan yaşam yolculuğumuzu güzel düşüncelerle değerlendireceğimiz yerde, biz bu zor süreçte bile halen muşlarla mışlarla uğraşıyoruz.

Günler birbirini kovalarken elimizin altından kayan yaşam yolculuğumuzu güzel düşüncelerle değerlendireceğimiz yerde, biz bu zor süreçte bile halen muşlarla mışlarla uğraşıyoruz. Hiç bir şey bizi tatmin etmiyor, ya biz hangi arada bukadar saygısız düşüncesiz olduk, insanlara küfretmek. Ayıp değilmi? neler oluyor. O çok özendiğiniz Avrupa, özellikle İngiltere, orada yaşayan Kıbrıs lı türklerimizi ve yabancı ülke insanlarını ırkçılıktan dolayı ölüme terketti. Her gün acı haberlerle uyanıyoruz, akrabalar, tanıdıklarımız. Siz halen kendi ülke insanımızı eleştiriyorsunuz. Mademki beyenmiyorsunuz gelin bu coğrafyanın bir ucundanda siz tutun işe yarar örnek insan olun. Atacağınız adımlarla adınızı ALTIN Harflerle yazdırın. Örnek SMS. le çok güzel yol alabiliriz. küfredeceğimiz ve bağırıp çağıracağımız yerde bir faydamız olsun. Devletimizin gücü bukadar biz ne tanınmış bir ülkeyiz nede gelir kaynağı olan bir devletiz. Bütün bu kısıtlamalara rağmen bu uğurda hizmet veren insanımız canla başla çalışıyorlar. Türkiye den gelen yardımlara milyonlarca teşekkürler. Defalarca yazmama rağmen Bugün de yazma ihtiyacını hissettim. O çok özenilen, özlenilen ülkeler bile dökülüyorlar. Yükarıdada belirttiğim gibi İngiltere kendi kraliyetini insanını, gwçmişten günümüze düşünmeyen. Örnek leydi Diana dünya iyisi yardımsever bir insanı düşünmeyen, bizimi düşünecekler. Yapmayın gelin birlik olalım, iyi düşünelim iyi düşünen iyi bulur. İnsan ayırımı yapmadan, insan gibi, insanca yaşayalım. Yardım ellerimizi uzatalım. Bir ucundan da bizler tutalım.Her sabah sağlıklı uyandığımız güne şükretmek varken, neden bu tatmisizlik, acımasızlık. Canla başla çalışan sağlıkçılarımız, belediyelerimiz, polislerimiz, kaymakamlıklarımız, ve Devletimiz.

İnsanı insan yapan güzel düşüncelerdir. Bu günler elbet bir gün geçecek yeniden kuruyan dallar yeşerecek, çiçekler renk ahenk, kelebekler, kuşlar kadar özgür ve mutlu olacağız. Yeterki evlerimizde kalalım, Sabredelim, sabrın sonu selamettir. Evlerimizde kaldığımız bu süreçte kendimizi yeniden keşfettik, çiçek, sebze, yetiştiriyoruz, kitap okuyoruz, daha çok spor yapıyoruz, besteler üretiyoruz, yemek pişiriyoruz, temizlik yapıyoruz. bir farklı düşünüyoruz bir başka bakıyoruz hayata. Sıkı sıkı sarıldık uzaktan sevdiklerimize. Her günün kıymetini, öğreniyoruz. Yaşamın nedenli kıymetli olduğunu görüyoruz. Birde ön önemlisi Korona virüs bize insanların eşit olduğunu hatırlattı ve öğretti.
Sizi Seviyorum...
Bu haber 15309 defa okunmuştur

:

:

:

: