YDÜ’DEN VENTİLATÖR BAĞIŞI

Başbakan Ersin Tatar, dan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. İrfan Suat Günsel Başkanlığında Yakın Doğu Heyeti’ni kabul etti.

Başbakan Ersin Tatar, dan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. İrfan Suat Günsel Başkanlığında Yakın Doğu Heyeti’ni kabul etti.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ve Başbakanlık Bilim Kurulu Koordinatörü Ahmet Savaşan’ın da hazır bulunduğu kabulde Günsel, YDÜ’nün ürettiği 5 adet solunum cihazını (ventilatör) Başbakan Ersin Tatar’a takdim ederek cihazın tanıtımını gerçekleştirdi.

TATAR: SAĞLIK ALTYAPISINI GÜÇLENDİREN BİR GELİŞME

Başbakan Ersin Tatar kabulde yaptığı konuşmada; “Koronavirüs dolayısıyla şu anda her yerde aranan ve bulunamayan solunum sistemi (ventilatör) milyonların ihtiyacı olduğu gibi ülkemizin de ihtiyacı olduğunu söyleyerek hükümetin bu cihazları artırılması için gerekli adımları attığını söyledi.

Başbakan Tatar, YDÜ’nün Covid-19 ile mücadelede alternatif bir solunum cihazı üretmesi devletimizin sağlık altyapısını güçlendiren bir gelişme olduğunu belirterek bu gelişmenin kendilerini umutlandırdığını ifade etti.

PİLLİ: BU ÇALIŞMALAR SAĞLIK ALTYAPISININ GELİŞMESİNE KATKI YAPACAK

Sağlık Bakanı Ali Pilli’de kabulde yaptığı konuşmada, Yakın Doğu Üniversitesi’ne teşekkür ederek, dünyada ve ülkemizde büyük ihtiyaç duyulan solunum cihazlarının ülkede üretiliyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve bu cihazların sağlık altyapısının gelişmesine katkıda bulunacağını kaydetti.

GÜNSEL: SAĞLIK TEKNOLOJİLERİNİ ÜRETEBLİYOR OLMALIYIZ

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. İrfan Günsel’de çok genç bir ekiple gece gündüz çalıştıklarını aktardı.

Günsel, “Bugün 23 Nisan, Atamızın bize armağanı çocuk bayramı dolayısıyla atamızın bir sözünü hatırlatmak isterim; ‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, çalışkan olmaktan başka’ biz bu felsefe ile çalışan genç dinamik bir ekibe sahibiz. Çok kısa sürede projelendirdiğimiz solunum cihazlarını şu an seri üretmeye hazırız” dedi.
Bu haber 955 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER