Vergilerden sonra virüs hamlesi

Kısa bir süreliğine yazılarıma ara vermiştim. Olayları iyi okuyup sizlere yorumlarımı aktarmam için bu süre benim için gerekliydi. Her seferinde yazılarımda Koronavirüsün Ekonomik bir savaşta enstrüman olduğunu Star Kıbrıs okurlarına aktardım. Ortada ciddi bir finansal savaşın olduğu Koronavirüsten önce de olduğunu zaten sizlere yazmıştım.

Kısa bir süreliğine yazılarıma ara vermiştim. Olayları iyi okuyup sizlere yorumlarımı aktarmam için bu süre benim için gerekliydi. Her seferinde yazılarımda Koronavirüsün Ekonomik bir savaşta enstrüman olduğunu Star Kıbrıs okurlarına aktardım. Ortada ciddi bir finansal savaşın olduğu Koronavirüsten önce de olduğunu zaten sizlere yazmıştım.
Hatırlarsanız sizlere her seferinde Rothschild ailesi ve ABD arasında ki gerilimi aktardım. Savaş para üzerinden yapılıyordu. Bu savaşın adını o gün TİCARET SAVAŞLARI koyduk. Bugünde savaşın boyutu değişti.
Devam edelim..
İki güç arasında savaşın seyri başka bir noktaya evrildi. Bunun adı KORONAVİRÜS oldu.
Savaşın Seyrinin son hamlesini sizlere beyninizde fırtınalar oluşturarak anlatmaya çalışalım. Yeni bir dünya düzeni kuruluyordu. Derin ABD yol ayrımına gelmişti. Donald Trump a şans verenler onu umulmasa da başkanlığa taşıdılar. Başkan olan trump Rusya kozu ortaya atılarak kendi aleyhinde açılan davalar ve istifalar neticesinde derin ABD nin güdümüne hep sokulmak istendi. Kararlarında %90 derin abd ye dayalı bir başkan!
Trump a güvenmeyen derin abd gerçekten de bazı konularda trump ile yol ayrımına geldiklerinde Rusya kozunu iyi ki ortaya koyduklarını bir daha anımsadılar. Neydi yol ayrımları? Bunların en önemlileri; AB’nin geleceği, Kuzey Kore, Türkiye, Çin, İngiltere gibi spesifik konulardı. Söylediğim konulara iyi bakın özel danışmanların ardın sıra nasıl değiştiğini göreceksiniz ..
Tüm bunlar hakkında daha önce yazdığımız makalelerimiz, yorumlarımız mevcut.
Buraya kadar çatışma için de siyasal sistemini geride bırakan abd ekonomik anlamda da zor günler geçiriyordu. ABD ulusal borcu nisan 2020 itibariyle 25 trilyon doları buluyordu. Ödenmesi güç bir rakama ulaşmıştı. İşsizlik rakamları çok yükselmişti. %21 seviyesi kritik seviyeye gelmişti.Yük haddinden fazlaydı. ABD ye aslında bir milat lazımdı. Şimdi olan süreçte aslında bu noktada bizim yazdıklarımızla paralel anlam taşımaktadır.
ABD deyi yönetenler yeni bir sürece böylelikle girmiş oldular. Dolar sadece abd merkezli yönetilmemektedir. Para yı yönetenler bildiğimiz üzere özellikle Londra merkezlidir.Londradan yüzlerce trilyon dolar yönetilmektedir. Bunu yönetenler bugün abd yi her geçen gün kendilerine bağımlı hale getirmiş durumda . bunları gören derin abd bugün yeni bir hamle yapması da bu anlamda önemli bir gelişme oldu. Londra diyince akıllarla ROTSCHİLD ailesi gelmektedir. Aile para ile abd ye savaş açmış durumda. Aynı savaşı da bugğn derin abd , çin üzerinden dün ticaret savaşları üzerinden açmıştı , bugün Koronavirüs üzerinden Aileye açılmış durumda. Çin e karşı trilyonlarca dolar tazminat davaları yolda. Bazı hukuki prosedürler bittiği gün bunları buradan konuşuyor olacağız.
Her abd vatandaşı için milyon dolarlık tazminat davası kapıda. Trump ellerinde delillerin olduğunu yaptığı basın toplantısında söyledi. Ne demişler’’ minareyi çalan kılıfını hazırlar’’
Çin üzerinden hedef tahtasına oturtturulan aile çok ciddi tehlike ile karşı karşıya. Ailenin yönettiği bazı şirketlere bakın JP MORGAN, GOLDMAN SACHS; BLACKROCK gibi gruplar Çin e parasal noktada büyütmeyi sağlayanlardır. Londra merkezli aile nin bağlantılı olduğu bu firmalar derin abd nin hedefinde.Varlıklarına el konulması için gerekli hukuksal prosedürler masada. Konuşuluyor..
Ailenin etkin olduğu ülkeler de ekonomik buhramı arttırmaya yönelik adımlar atılıyor. İyi izleyin durumu iyi anlayacaksınız. Türkiye ye bakın. Cumhurbaşkanı , Recep Tayyip Erdoğan her konuşmasında hiçbirşey eskisi gibi olmayacak derken sizce neyi kastediyor? Yorumları size bırakıyorum .
Ticaret savaşları üzerinden istediğini elde edemeyen derin abd bugün Koronavirüs ile çin üzerinden aslında aile ye dava açmaya hazırlanıyor. Son hamle bu… Dünya da basın üzerinden halklar üzerinde oluşturulan etki beklenenden de fazla oldu. Kamusal etki sağlandığına göre 2. Hamle sırada.. Hukuksal birkaç prosedür bittikten sonra abd yukarıda bahsettiğim hamleleri atacak. Londra da para yı kontrol edenler bakalım derin abd nin attığı bu adıma ne cevap verecekler ben asıl onu merak ediyorum..

Bu haber 9054 defa okunmuştur

:

:

:

: