“YANLIŞ ANLAŞILDI”

Özyiğit, Akıncı’nın sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi

Özyiğit, Akıncı’nın sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Ada Tv’de Günaydın Ada programına katılarak Haluk Doğandor’un sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanının Sağlık Bakanı Ali Pilli için “Rumlarla görüşemez” şeklinde bir ifade kullanmadığını, aksine “Sağlık Bakanlığı’nın girişim başlatması sevindirici ama pratiği yok” dediğini belirten Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit önemli açıklamarda bulundu.

4’lü koalisyon hükümeti döneminde Başbakan’ın her hafta, Başbakakan Yardımcısı’nın iki haftada bir, ayda bir de toplu halde Cumhurbaşkanı ile görüşüldüğünü söyleyen Özyiğit, şimdi ise Cumhurbaşkanının hiçbir şeye karışmasının istenmediğini söyledi. Ali Pilli’nin Rum tarafı ile görüşeciğinin yanlış anlaşıldığını, aslında öyle bir şey olmadığını aktaran Özyiğit şöyle konuştu:
“Sayın Sağlık Bakanı vatandaşların mağdur olmaması adına vakit kaybetmeden Kıbrıslı Türk ve Rum Sağlık Bakanlığı yetkililerinden ve İki Toplumlu Sağlık Komitesi’nden görüş alınarak yani; Türk üyeler buradaki Sağlık Bakanlığı’ndan, Rum üyeler de oradaki Sağlık Bakanlığı’ndan görüşleri elecek ve bir plan ve rapor hazırlayacaklardı. Mesele budur.”

“Olmayan parayı kullanıyoruz” diyen eski Başbakan Ferdi Sabit Soyer, ekonomide gelinen noktayı anlattığı bir fıkrayla tarif etti.
Bu haber 1494 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER