Ağlanacak halimize gülelim mi yani?

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile sınır kapılarının açılmasıyla ilgili, Akıncı, ‘Bakanlar değil, liderler görüşsün’ demiş.
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile sınır kapılarının açılmasıyla ilgili, Akıncı, ‘Bakanlar değil, liderler görüşsün’ demiş. Cumhurbaşkanları görüşsün de diyemiyor. Adam Rumlarla ilişkilerde Devlet sahibi bir halk olduğumuzu göz ardı etmeyi bir beceri zannediyor. Devletin makamları görüşecekse Rumlar bizim devlet statümüzü kabul etmiş olacaklarından, Rumlar böyle bir iş yapmazlar, kapıları açmak için devlet değil toplum olarak hareket edelim, Rum’un politik hassasiyetlerine uyum sağlayalım, bizim hassasiyetlerimizi de ayaklar altına alalım diyor Sayın Akıncı.
Ancak, Anavatan Türkiye ile ilişkilerde tam tersi bir çizgiye geçip, ‘kimlik-egemenlik- saygı vesaire edebiyatına sarılıyor. Hiç utanmadan da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeniden aday olacakmış. Niye? Devleti Rumların ayaklar altına almasına olanak tanımak ve Kıbrıs Türkü’nü, sözde Kıbrıs Cumhuriyetinin Ermeniler, Maronitler gibi basit bir toplumu durumuna indirgemek için olsa gerek. Yazıklar olsun. Yadırganacağına Cumhurbaşkanlığına aday oluyor. Ağlanacak halimize gülelim mi yani?
Rezil olduk
Tüm Türkiye basını bizim Türkiye’deki bir vatandaşa verdiğimiz sokağa çıkma iznini konuşuyor. Kendi vatandaşımıza izin vermeyen içişleri Bakanlığımız Türkiye’deki vatandaşa izin verebiliyor pek ala.
Sivas'ta yaşayan bilgisayar firması sahibi evli 2 çocuk babası Mehmet Bülent Özçelik, Ramazan Bayramı’nda 81 il de uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında köydeki kümes hayvanlarına ve arılarına bakabilmek için izne ihtiyaç duydu. Kent merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Beypınar köyünde bulunan tavuk ve arıları için izin almak isteyen Özçelik, internetten araştırırken 'İçişleri.gov.tr' olarak bulduğu adrese girdi. Daha sonra Seyahat İzin Belgesi ile ilgili bilgilerini dolduran Özçelik, başvurusunu tamamladı. Özçelik'e 1 gün sonra sokağa çıkma yasağı olan günler için izin talebinin onaylandığına dair e-posta geldi. E-postada bulunan belgeyi indiren Özçelik, iznin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden geldiğini fark etti. Önce ne olduğunu anlayamayan Özçelik, daha sonra yanlışlıkla KKTC İçişleri Bakanlığı'na başvuru yaptığını anladı.
Bu haber 577 defa okunmuştur

:

:

:

: