HÜKÜMET VİZYON ORTAYA KOYMALI

Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği Başkanı Seran Aysal, Ada Tv’de Gündem Özel programına katılarak Cüneyt Oruç’un sorularını yanıtladı.

Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği Başkanı Seran Aysal, Ada Tv’de Gündem Özel programına katılarak Cüneyt Oruç’un sorularını yanıtladı.

Mağusa-İskele-Yeniboğiziçi’ne yapılması planlanan 20 bin konut için gerekli olan ihtiyaçların göz ardı edildiğini kaydeden Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği Başkanı Seran Aysal, hükümetin bir vizyon planı yaparak hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ertelenmesinin sebebinin gösterişten başka bir olmadığını söyleyen Aysal, halkın gözünün boyandığını ve bir şeyler yapmış olduklarını gösterme çabası içinde hareket edildiğini, böyle devam edilirse de memlekette daha çok yangın, sel, imar planı görüleceğini kaydetti ve hükümetin bir vizyon ortaya koyması gerektiğini belirtti.

İnşaat sektöründe önceliğin altyapı ve bu altyapıya uygun üst yapının nasıl yapılacağı olduğunu belirten Aysal, Mağusa-İskele-Yeniboğiziçi’ne yapılacak 20 bin konut için Elektrik Mühendisleri Odası’na hesaplama yaptırdığını KIB-TEK’in şu anda kurulu gücünün 3’te 1 artırılması gerektiğini söyledi.

Aysal , siyasi kesimin bir vizyon oluşturması gerektiğini ama bunu yaparken de her 20 bin konutun Kıbtek’in kurulu gücünün 3’te 1’ini artırılması, 60 bin nüfus, ek su ihtiyacı, ek kanalizasyon ihtiyacı, yeşil alan ihtiyacı, tarım alanı ihtiyacı demek olduğunu bilmesi gerektiğini de aktardı.
Bu haber 1419 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER