KORELİ’YE SON GÖREV

Yaşamını yitiren eski milletvekili, KKTC Kurucu Meclis üyesi ve eski sendikacı İbrahim Koreli son yolculuğuna uğurlandı. Koreli için, Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi.

Yaşamını yitiren eski milletvekili, KKTC Kurucu Meclis üyesi ve eski sendikacı İbrahim Koreli son yolculuğuna uğurlandı. Koreli için, Cumhuriyet Meclisi’nde tören düzenlendi.

Saygı duruşu ile başlayan tören, kızı Zühal Koreli ve Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay’ın konuşması ve saygı geçişinin ardından sona erdi.

KORELİ

Zühal Koreli konuşmasında, “canımız babamız bizim için örnek alınacak muhteşem bir baba, torunları için sıcacık ve sevgi dolu bir dede, rahmetli annemiz için çok iyi ve özel bir eş olmanın yanısıra Kıbrıs genelinde özellikle kendi bölgemiz olan Güzelyurt’ta onurlu duruşuyla ve herkesi içine alabilen büyük ve sevgi dolu kalbiyle mütevazi yaşam tarzıyla her yaşta herkesin sevgili efsane Koreli’si halkımız ile her zaman bütünleşerek işçileriyle birlikte her tür emek ve hak mücadelesinin cesur ve savunucusu ve sözcüsü olmuştur. O büyük bir halk adamıydı” ifadelerini kullandı.

Gerek sendikacılık gerekse siyasi kişiliğiyle her platformda dürüst ve ilkeli duruşu, inandığı doğrulardan asla ödün vermeyişi, dürüst ve adil siyasete verdiği önem, özgürlük, adalet, eşitlik ve en önemlisi barış için verdiği mücadeleleriyle herkesin ve gelecek nesillerin her zaman örnek alacağı ilkeli bir siyasetçi olduğunu söyleyen Koreli, Kıbrıs’ta toplumsal varoluş, barış ve demokrasi ile emekçinin haklarının kazanılması için yaptığı grevler ve verdiği cesur emek mücadelesi ve savaşçı kişiliğinin hiçbir zaman unutulmayacağını kaydetti.

Koreli sözlerini şöyle tamamladı:

“Bizler çocukların olarak bize bıraktığın bu büyük mirası, Koreli soyadını taşımanın ve senin çocukların olmanın gururunu her zaman duyduk ve ölene kadar duymaya devam edeceğiz.”

Bu haber 459 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER