Rezalet ki ne rezalet…

Yapanın yanına kar kaldığı bu ülkede kimin neye zarar verdiğinin zerre kadar önemi yoktur. Çık açıkla, ortalık yıkılsın sonra çıkıp hiçbir şey olmamış gibi ortada dolaşmaya devam et.
Yapanın yanına kar kaldığı bu ülkede kimin neye zarar verdiğinin zerre kadar önemi yoktur. Çık açıkla, ortalık yıkılsın sonra çıkıp hiçbir şey olmamış gibi ortada dolaşmaya devam et.
Ne olacak ki zaten bu halkın hesap sorma gibi bir alışkanlığı yok.
Son Bakanlar Kurulundan sonra Bakanlar Kurulu sözcü Kudret Özersay; “8 Haziran’dan itibaren KKTC vatandaşı olmasalar dahi, ülkemizde ikamet izinli bulunanlar, çalışma izni bulunanlar, öğrenci izni olanlar, vatandaş olmasalar bile gelebilecekler. Geldiklerinde, karantinaya girecekler ve karantina bedelini kendileri ödeyecekler. Bu açıdan Maliye Bakanlığı çalışma yürütecek” diye bir açıklama yaptı.
Türkiye sosyal medyası adeta yıkıldı. On binlerce paylaşım yapıldı bu açıklamadan sonra. Türkiye’de günün konusu bile oldu bu açıklamalar.
Sonra ne mi oldu, çıkan tepkilerden sonra Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli açıklama yaptı ve bir gün önce Bakanlar Kurulunda Kudret Özersay’ın söylediklerini resmen yalanladı. Pilli; öğrencilerin 'karantina' sorununa açıklık getirdi ve 'Henüz bir karar yok. Öğrencilerin parasını almayız “dedi.
İyi de böyle bir karar yoksa Kudret Özersay neden böyle bir açıklama yaptı bakanlar kurulu sonrasında. Kafasına göre mi hareket ediyor Kudret Özersary bugün hemen el atmalı ve Bakanlar Kurulu sözcüsünü hemen değiştirmeli ve yerine yeni bir isim atamalı.
Türkiye’de bunca paylaşıma sebep olan Özersay’dan da hesap sorulmalı. Atılan on binlerce twittin hesabını Özersay’dan sormalı. Sadece Başbakan değil Eğitim Bakanı da aynısı yapmalı.
“Kardeşim sen ne yaptın bizim yükseköğretim sektörüne büyük bir zarar verdin” demeli Eğitim Bakanı. Birisi çıkıp bu oluşan zararı sormayacak mı Kudret Özersay’a.
Hani ya devleti zarara uğratanlardan hesap sorulacaktı, sorun bakalım olmayan bir kararı olmuş gibi açıklayan ve on binlerce öğrencinin twitt atmasını sağlayan kudret Özersay’a. Hadi sorun, soramazsınız ki, çünkü hiç birinde öyle bir cesaret yok.
Her şey bu ülkede kabare oyunundan ibaret çünkü.Bu haber 465 defa okunmuştur

:

:

:

: