İÇİŞLERİ BAKANI HESAP VERMELİ

Şafaklı: “Türkiye’nin güvenini kaybettik”

Verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle Türkiye’nin güvenini kaybettiğimize belirten ekonomist Prof. Dr. Okan Veli Şafaklı, geçen yılki söze rağmen yerel yönetimler reformunun neden yapılmadığını sordu

 

 

HAYLAZ ÇOCUK GİBİ

Türkiye’nin güvenini yitirdiğimizi bunun sorumlusunun kim olduğunu sormamız gerektiğini belirten Prof. Dr. Okan Veli Şafaklı, KKTC’nin aynı bir haylaz çocuk gibi verilen parayı boşa harcadığını söyledi. Şafaklı, “Türkiye bizden usandı” diye konuştu.

 

ÖZÜR DİLEMELİYİZ

Yerel Yönetimler Reformu’nun neden yapılmadığının hesabını İçişleri Bakanı’nın hesabını vermesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Şafaklı, “Bu özeleştiriyi yapmadan, özrünü dilemeden Türkiye ile anlaşma imzalanması ciddiyetten uzak bir yaklaşımdır” dedi.

 

Şafaklı: “Türkiye’nin güvenini kaybettik”

Ekonomist Okan Veli Şafaklı, Ada Tv’de Gündem Özel programına katılarak Cüneyt Oruç’un sorularını yanıtladı.

Türkiye’nin güvenini yitirdiğimizi bunun sorumlusunun kim olduğunu sormamız gerektiğini belirten Ekonomist Okan Veli Şafaklı, öte yandan da KKTC’nin aynı bir haylaz çocuk gibi verilen parayı boşa harcadığını söyledi.

Yerel Yönetimler Reformu’nun neden yapılmadığının hesabını İçişleri Bakanı’nın vermesi gerektiğini söyleyen Şafaklı, sorumlunun kim olduğunu sorguladı. Bu özeleştiriyi yapmadan, özrünü dilemeden Türkiye ile anlaşma imzalanmasının gerçeklikten ve ciddiyetten uzak olduğunu aktardı. Şafaklı, Türkiye’nin gözünde itibar kaybettiğimizi söyledi.

Diğer yandan şu an Türkiye’nin bizden usandığını anlatan Şafaklı, haylaz çocuk gibi olduğumuzu, bize verilen paraları başka şeylerde kullandığımızı söyleyerek güven kaybettiğimizi aktardı.

Bu haber 255 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER