Adalet hepimize lazım olacak

İmar planı hakkında onlarca yazı yazdık . Bir müddet rafa kalkan plan bugün yine karşımıza çıkarılıyor. Bu planda Star Kıbrıs medya grubunu hedef tahtasına oturtan Sn Içişişleri Bakanı ve Dış Işleri Bakanlarını buradan köşemden kaç kaz uyardım.

İmar planı hakkında onlarca yazı yazdık . Bir müddet rafa kalkan plan bugün yine karşımıza çıkarılıyor. Bu planda Star Kıbrıs medya grubunu hedef tahtasına oturtan Sn Içişişleri Bakanı ve Dış Işleri Bakanlarını buradan köşemden kaç kaz uyardım.

Canlı yayında plan hakkında fikirlerimi susmadan , 3 maymunu oynamadan siz okurlarımıza ve Ada Tv izleyicilerine aktardım , aktarmaya da devam edeceğim.
Gazetecelik mesleğini karartmak isteyen zihniyete karşı da her zaman mücadelemizi vereceğiz.

Üzülerek söyleyebilirim ki bugün sn bakanlar tarafından hedef tahtasına oturtulmak istemekteyiz. Kıbrısa 3 kuruş yatırımı olmayanları kollayan imar yasasında , Kıbrıslı türk yatırımcısını saha dışında bırakan anlayışın ben karşısında durmaya devam edeceğim. İsrail li firmalara imar izni veren fikir bugün ne oluyorda Kıbrıslı türk yatırımcı Ali Özmen SAFA ya sen kenarda dur demeye kalkıyor. 200 milyon sterlin yatırım neden kktc ye mal edilmek istenmiyor?

Sorarım konu ile alakalı bakanlarımıza?

Turizm açısından sakıncası mı var bu yatırımların?

Tarımsal bakımdan zararı mı oluyor tarım bölgelerine?

Eeee cevabınız hayırsa sorun nedir?

İmar a uymuyor diyorsanız , daha önce verilen izinler nedir?

Bence bugün yapılan büyük bir kasıt!

Unutmayın ! ne demiştim … Zararın neresinden dönersek Kardır! Eee hala dönen olmadı .. O zaman ne durumdayız. Zarardayız.

Lütfen , aklı selim ile hareket ediniz ki, adaletin terazisi şaşmasın. Adaletin olmadığı toplumda gün gelir o terazi sizin de aleyhinizde işler. Lütfen teraziyi şaşırtılmasına müsaade etmeyelim. Biz her daim kktc nin menfaatleri konusunda köşemizden yazmaya devam ediyoruz. Her daim TC- KKTC ilişkilerinde ve uluslar arası boyutta ilişkilerimizde etkili rol almaya çalışıyoruz. Lakin bugün gelinen nokta istenilmeyen bir konumda . Basın ı sansürlemeye kalkanlar unutmasınlar ki gün gelir kendileri de aynı tutumla karşı karşıya kalırlar. Koltuklar baki değildir. Baki olan yapılan icraatler ve halka hizmettir. Kktc halkına hizmet istiyorsanız, doğrudan ve haklıdan yana adım atmanızdır.

ADALET HEPİMİZE LAZIM.

Bugün gelinen noktada basın sansürlemesiyle karşı karşıya kalındıysa demek ki biz doğru yoldayız.

Bugün bizim gittiğimiz yol doğruysa , hep beraber bu anlayışın karşısında olmalıyız . İntikam duygusu ile siyaset yapanların karşısında olmaya davam edeceğiz.
Bu haber 7888 defa okunmuştur

:

:

:

: