Bir noter tasdikli delil eksikti o da bulundu

Star Kıbrıs bugün manşetinde ülke gündemini sarsacak bir habere imza atıyor. Bu haberin önemli siyasi sonuçları olacak, günlerdir suskun kalan isimler açıklama yapmak zorunda kalacaktır.

Star Kıbrıs bugün manşetinde ülke gündemini sarsacak bir habere imza atıyor. Bu haberin önemli siyasi sonuçları olacak, günlerdir suskun kalan isimler açıklama yapmak zorunda kalacaktır.
Tabi eğer şayet burası bir hukuk devletiyse…
Yok eğer “burası hukuk devleti değil, muz cumhuriyeti” diyorsanız orası başka…
Star Kıbrıs, “İçişleri Bakanlığı’nda karışık işler” manşetiyle başladığı haberlerine, sonunda noter tasdikli bir delil de ekleyerek bambaşka bir boyuta taşıdı.
18 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Hakan Güneş, kara para davasında kendisini savunan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın avukat eşi Emre Kadri’nin kendisine yazdığı taahhütnameyi ortaya çıkardı.
İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın avukat eşi Emre Kadri’nin menfaati doğrultusunda yargıya müdahale ettiği iddiaları böylece bambaşka bir boyuta taşınmış oldu.
Kara para davasından tutuklanan Hakan Güneş’in ortaya çıkardığı belgelere göre, Bakan Baybars’ın avukat eşi Emre Kadri, 19 Haziran 2019 tarihinde avukatlık ücretine mahsuben 1.5 milyonluk aracı devralıyor. 47 bin Sterlin tutan avukatlık ücreti bir ay içinde ödendiği taktirde geri devretmeyi de taahhüt ediyor.
Paranın 42 binini Halk Bank makbuzuyla ödediğini belgeleyen Hakan Güneş, kalan parayı da elden ödediğini ancak Emre Kadri’nin 1.5 milyonluk aracı geri vermediğini öne sürüyor. İddialara göre ne oluyorsa bundan sonra oluyor. Güneş’in konuşmasından çekinen Bakan Baybars’ın, zanlının cezaevinde kalması için her şeyi yaptığı ileri sürüldü.
Hakan Güneş, 18 aylık cezanın dokuzuncu ayında şartlı tahliyeye hak kazanmasına rağmen, bu yöndeki talep Baybars’ın baskısıyla önlendiği de iddialar arasında.
Hakan Güneş, kumpasa uğradığını belirtirken, “Avukat Emre Kadri’nin suçu kabul etmesi için kendisine telkinde bulunduğunu, bunu yaparsa yargılandığı diğer davayı da geri çektireceğini söylediğini' iddia ediyor. İstinafa gidiliyor. Ancak bu yüzden istinaf geri çekiliyor.
Filmleri aratmayacak bu iddialar, ne yazık ki ülkemizde gerçekleşiyor. Ancak ne yazık ki herkes üç maymunu oynuyor.
Star Kıbrıs, günlerdir manşete taşıdığı iddialarla ilgili şu soruların yanıtını hala alamadı.
İşte o sorular:
Kara para aklama nedeniyle emare alınıp bloke edilen 1.5 milyonluk malın devri Sayın Baybars’ın avukat kocasına nasıl yapıldı?
Bu devir konusunda polis soruşturması var mı? Varsa niye ileriye gitmiyor?
Aynı suçtan kaynaklanan iki dava varsaydı, niye iki dava birleştirilerek bitirilmedi de biri bitirilerek diğeri askıda bırakıldı. Acaba bilinçli mi yapıldı, yoksa bu bir avukat hatası mı?
Bu soruların yanıtını alana kadar bu haberin peşini bırakmayacağız. Duyanlar duymayanlara anlatsın…
Bu haber 9812 defa okunmuştur

:

:

:

: