BU SORULAR HALA YANITSIZ

İçişleri Bakanı Baybars’ın yaptığı açıklama bir çok soruyu yine cevapsız bıraktı
İçişleri Bakanı Baybars’ın yaptığı açıklama bir çok soruyu yine cevapsız bıraktı

BUNUN ADI GAZETECİLİK

Kara para davasında yargılanan Hakan Güneş, bir dönem avukatlığını yapan Bakan Ayşegül Baybars’ın avukat eşi Emre Kadri ile hukuki bir anlaşmazlığa düştü. Star Kıbrıs, haksızlığa uğradığını öne süren Güneş’in iddialarına yer verdi. Bunun adına dünyanın her yerinde “gazetecilik” denir. Star Kıbrıs, Şartlı Tahliye Kurulu’nda İçişleri Bakanlığı’nın çoğunlukta olduğunu yazdı.

NOTERDEN DELİL BİLE ÇIKTI

Yine Güneş’in iddialarına göre Avukat Emre Kadri, Güneş’e ait 1.5 milyon değerinde tedbirli malı, mali şube ve araç kayıt dairesine müdahale edip üstüne geçirdi. Üstüne bir de noterden tasdikli sözleşme ve Hakan Güneş’in yaptığı banka dekontlu ödemelere rağmen malın geri verilmediği ortaya çıktı. Ancak tüm bunlara şu sorular hala yanıtsız kaldı. Star Kıbrıs soruyor:

* Kara para aklama nedeniyle emare alınıp bloke edilen 1.5 milyonluk malın devri Sayın Baybars’ın avukat kocasına nasıl yapıldı?
* Bu devir konusunda polis soruşturması var mı? Varsa niye ileriye gitmiyor?
* Şartlı Tahliye Kurulu’nun Bakanın Avukat kocası ile mahkum Hakan Güneş arasında itilaf olmasını bilmesi bile, çoğunluğu İçişleri Bakanlığı’na bağlı üyeleri etki altında kalmaları için yeterli değil mi?
* Aynı suçtan kaynaklanan iki dava varsaydı, niye iki dava birleştirilerek bitirilmedi de biri bitirilerek diğeri askıda bırakıldı.
*Acaba bilinçli mi yapıldı, yoksa bu bir avukat hatası mı?
Bu haber 2848 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER