HÜKÜMET HİÇ CİDDİ DAVRANMADI

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ülkeye gelen yolcuların imzaladıkları taahhütnameyle ilgili açıklama yaptı…

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ülkeye gelen yolcuların imzaladıkları taahhütnameyle ilgili açıklama yaptı…

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, çift PCR ile ülkeye gelen yolcuların imzaladıkları taahhütname ile test sonucu çıkana kadar kendilerini verdikleri adreste izole etmeyi, temasta bulunmamayı, bu taahhüdü yerine getirmezlerse haklarında yasal işlem başlatılmasını kabul ettiğini söyledi.

Erhürman’ın açıklaması şu şekilde:

“Çift PCR ile ülkeye gelen yolcular imzaladıkları taahhütname ile test sonucu çıkana kadar kendilerini verdikleri adreste izole etmeyi, temasta bulunmamayı, bu taahhüdü yerine getirmezlerse haklarında yasal işlem başlatılmasını kabul ediyorlar.
Peki ne tür bir yasal işlem olacak bu? Hangi yasadaki, hangi maddenin ihlali söz konusu? Yaptırımı ne? Bunlar taahhütnamede yok.

Caydırıcı olmak isteniyorsa bütün bunların önceden düşünülmesi ve organize edilmesi gerekiyordu işte. Sürecin yönetilmesinden kastımız bu!”


'Gösterilmesi gereken basiretin onda biri dahi gösterilmedi'

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman gösterilmesi gereken ciddiyetin, sorumluluğun ve basiretin onda birinin dahi gösterilmediğini dile getirdi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bugün itibariyle ülkeye karantinasız girişlerin başladığını kaydettiği ve gösterilmesi gereken ciddiyetin onda birinin dahi gösterilmediğini belirtti.

Erhürman’ın açıklaması şu şekilde:

“Aylarca ülkeyi 'yeni normal' hazırlayın dedik. Gösterilmesi gereken ciddiyetin, sorumluluğun, basiretin onda biri dahi gösterilmedi.

Hazırlıksız olduğumuzu hükumetteki bakanlar dahil herkes söylemiş olmasına karşın bugün itibarıyla ülkeye karantinasız girişler başladı.

Kendimizi, özellikle risk grubundaki insanlarımızı korumamız lazım.

Bir de baş edemeyecekleri bir yükün altına girmelerine izin vermememiz gereken sağlık çalışanlarımızı.

Lütfen bir kez daha hükumetin göstermediği ciddiyeti biz gösterelim ve bugünden itibaren uzmanların bütün önerilerine ve uyarılarına harfiyen uyalım...”
Bu haber 2295 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER