SENDİKALAR UYARDI

Hastane önündeki eylemde kamu sağlık merkezlerinin eksikliklerine dikkat çekildi. Sağlıkta örgütlü sendikalar, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi önünde uyarı eylemi yaptı.
Hastane önündeki eylemde kamu sağlık merkezlerinin eksikliklerine dikkat çekildi.
Sağlıkta örgütlü sendikalar, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi önünde uyarı eylemi yaptı.

'Koronavirüs Yolda Pandemi Hastanesi Nerede?' yazılı pankart açan sendikalar, 'Bu eylem bir uyarıdır. Önümüzdeki süreçte pandemi hastanesiyle ilgili somut adımlar atılmadığı ve eksiklerin giderilmesiyle ilgili ivedi çalışmalar başlatılmadığı takdirde sendikal mücadelemizi yükselteceğiz' dedi.

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (TIP-İŞ), Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES), Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) ve KKTC Kamu İşçileri Sendikası'nın (KAMU-İŞ) birlikte gerçekleştirdiği eylemde, kamu sağlık merkezlerinin eksikliklerine dikkat çekildi.

ATAN: “HÜKÜMETİN UZLAŞILMAZ, ANLAŞILMAZ TUTUMUYLA VİRÜS ÜLKEYE GELDİ”

KamuSen Başkanı Metin Atan,
hükümetin “uzlaşılmaz, anlaşılmaz” tutumuyla virüsün ülkeye geldiğini ifade ederek, hükümetin uyarıları dikkate almadığı gerekçesiyle eleştirilerde bulundu.

Atan, her vakayla ilgili gerekli adımı atacaklarını ifade ederek, hastane, altyapı, personel, doktor eksikliğinin sürdüğünü, tedbirlerin artırılmadığını söyledi.

Sendikaların doğru adımlarda hükümetin yanında olduğunu ancak yanlış yaptığında, halkına kulak vermediğinde eleştiri de yapacaklarını ifade eden Atan, hükümeti halkın sesine kulak vermeye çağırdı.

ÖZGÖÇMEN: 'AKIL VE BİLİM YANILMADI AMA HÜKÜMET YANILDI”

Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Ali Özgöçmen, Sağlık Bakanı Ali Pilli'yi sağlığa, sağlık çalışanına ve halkına sahip çıkmadığı gerekçesiyle eleştirdi.

'Akıl ve bilim yanılmadı ama hükümet yanıldı' diyen Özgöçmen, hastane planlama olmadan bu virüsle nasıl mücadele edilebileceğini sordu, gerçekçi kararlar alınmasını istedi.
Bu haber 2364 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER