Sayın Bakan Baybars kayboldu, kim bulacak?

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, hakkında açılan 2 milyon liralık tazminat davasından kurtulmak için tabir yerindeyse adeta yargıyla köşe kapmaca oynuyor.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, hakkında açılan 2 milyon liralık tazminat davasından kurtulmak için tabir yerindeyse adeta yargıyla köşe kapmaca oynuyor.
Davayı açan kişi, iş insanı Ali Özmen Safa…
Sayın Baybars’ın Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada kendisine hakaret ettiğini belirten Safa, hakkını hukuk yoluyla aramak istedi.
Ancak her ne hikmetse 13 Şubat’ta bu yana mahkeme memurları Sayın Baybars’ı ne Meclis’te, ne de İçişleri Bakanlığı’nda bulamadı.
Üstüne üstlük bir de şaka gibi bununla ilgili bir rapor hazırladı. Raporda aynen şöyle denildi:
“Davalıya Meclis’te ulaşılamadı.”
Oysa bize sorsalar Meclis TV’deki yayından sayın mahkeme memurlarına İçişleri Bakanı Baybars’ı gösterir, oturduğu koltuğun yerini tarif de ederdik.
Kimsenin hakkını yemeyelim. Bir ihtimal daha var! Belki de İçişleri Bakanlığı içindeki memurlar, Sayın Baybars’ı tanımıyor da olabilir!..
Biliyorum inanması zor geliyor.
Ancak aksini düşünmek hukuk devleti kavramını başlı başına erozyona uğratır. Biz yine de safça böyle düşünelim…
13 Şubat’ta Sayın Baybars’a açılan davanın tebligatını aylardır ulaştıramayan mahkeme memurları, yine 23 Şubat’ta İçişleri Bakanlığı’na açılan bir başka davayı dört gün içinde jet hızıyla ulaştırmayı başardılar.
Ancak sayın mahkeme memurlarının bu yön bulma kabiliyeti, belli ki Sayın Baybars söz konusu olunca bir anda kayboluyor.
Şunu kimse unutmasın. Hukukun en temel ilkesi şudur:
Yasalar önünde bakan da, başbakan da, cumhurbaşkanı da eşittir.
Hiç kimse oturduğu koltuk nedeniyle kendisini yasaların üstünde göremez.
Eğer bu ülkede hukukun işlemesi, yasaların egemen olması için görev yapan insanlar, adaletin gerçekleşmesinin önüne geçerse işler karışır.
Et kokarsa tuz var, peki ya tuz kokarsa ne var?
Ne yazık ki ülkemizde adaleti sağlaması için görev verilen insanlar, bu tuzu kokutmak üzeredir.
Buna asla izin verilemez.
Umarım son sözü yargının söyleyebilmesi için ne Meclis’te, ne de İçişleri Bakanlığı’nda Ayşegül Baybars’ı bulamayan mahkeme memurları, bir yolunu bulur. Sayın Bakan’ı bulur. O dava tebligatını kendisine ulaştırır.
Yok eğer “Sayın Bakan Baybars kayboldu, kim bulacak” diyorlarsa eğer, biz bu konuda kendilerine elimizden geldiğince yardımcı olacağız… Bizden söylemesi…

Bu haber 9004 defa okunmuştur

:

:

:

: