Yavuz hırsız ev sahibini bastıramaz

Bazen yaşananlar karşısında söz bitiyor, kelimeler kifayetsiz kalıyor. İnsanın aklı almakta zorlanıyor.

Bazen yaşananlar karşısında söz bitiyor, kelimeler kifayetsiz kalıyor. İnsanın aklı almakta zorlanıyor.
Star Kıbrıs ve Ada TV’nin yaptığı habercilik nedeniyle ülkenin tüm kurumları ayağa kalkıp, İçişleri Bakanı Baybars’tan bir açıklama istemeliydi.
Ancak iş döndü dolaştı, haberi yapan Star Kıbrıs ve Ada TV’nin suçlanması hatta cezalandırılması noktasına geldi.
Kara paradan yargılanan ve 18 aydır cezaevinde bulunan Hakan Güneş’in iddialarıyla başlayan haberler sonunda, Star Kıbrıs noterden tasdikli deliller eşliğinde İçişleri Bakanı Baybars’a sordu.
Neydi o sorular?
Kara para aklama nedeniyle emare alınıp bloke edilen 1.5 milyonluk malın devri Sayın Baybars’ın avukat kocasına nasıl yapıldı?
Bu devir konusunda polis soruşturması var mı? Varsa niye ileriye gitmiyor?
Şartlı Tahliye Kurulu’nun Bakanın Avukat kocası ile mahkum Hakan Güneş arasında itilaf olmasını bilmesi bile, çoğunluğu İçişleri Bakanlığı’na bağlı üyelerin etki altında kalmaları için yeterli değil mi?
Aynı suçtan kaynaklanan iki dava varsaydı, niye iki dava birleştirilerek bitirilmedi de biri bitirilerek diğeri askıda bırakıldı?
Acaba bu hamle bilinçli mi yapıldı, yoksa bu bir avukat hatası mı?
Star Kıbrıs bir yandan bu soruları sorarken, diğer yandan dün önemli bir haberi daha manşetine taşıdı.
İş insanı Ali Özmen Safa’ya Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 2 milyon TL’ye kadar tazminat talebiyle dava açılan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’a tebligat bir türlü ulaştırılamıyordu.
Star Kıbrıs dünkü manşetinde Baybars’ın mahkeme memurları tarafından arandığını duyurdu.
13 Şubat’ta yapılan başvuruya rağmen mahkeme memurları aylardır Bakan Baybars’ı ne İçişleri Bakanlığı’nda, ne de Meclis’te bulamadıklarını belirten rapor hazırlamıştı.
Raporda “Davalıya Meclis’te ulaşılamadı” denirken, mahkeme personelinin Baybars’ı makamında ya da Meclis’te bulamaması soru işaretlerine neden olmuştu.
Tüm bunlar yaşanırken dün sürpriz bir gelişme daha oldu.
Tebligat için aylardır Bakan Baybars bulunamazken, dün bir çırpıda Star Kıbrıs’a ulaşan polis, “Star Kıbrıs ve Ada TV hakkında şikayet olduğunu belirterek, ifade vermeye çağırdı.
Star Kıbrıs yetkilileri hukukçularla birlikte önümüzdeki günlerde poliste haberlerini savunacak.
Eskilerin bir sözü var. Teşbihte hata olmaz.
“Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” derler…
Burada da “Güçlünün değil, haklının yanında olmak” prensibiyle habercilik yapan Star Kıbrıs ve Ada TV, takdir beklerken cezalar ve gözdağıyla karşı karşıya kaldı.
Aslında burada bir söz de bize dokunmayan yılan bin yaşasın diyen kesimlere ve muhalefete düşüyor.
Bir ülkenin İçişleri Bakanı ve icraatlarıyla ilgili noterden tasdikli delillere rağmen tek kelime etmeyen siyasetçiler de sorumluluktan kaçamaz. Üç maymunu oynayamaz.
“Haksızlıklar karşısında susan, dilsiz şeydandır. ”
Biz dilsiz şeytan olmayacağız. Star Kıbrıs ve Ada TV, hiçbir baskıya ve cezaya boyun eğmeyecek, basın özgürlüğü mücadelemiz sonuna kadar sürecektir. Bizden söylemesi…
Bu haber 11441 defa okunmuştur

:

:

:

: