'HÜKÜMET SAĞLIKTA GÜVEN VERMEDİ, EKONOMİ SIKINTIYA GİRDİ'

CTP Genel Başkanı Erhürman, hükümetin sağlık konusunda güven vermemesi yüzünden, ekonominin de olumsuz etkilendiğini kaydetti.
CTP Genel Başkanı Erhürman, hükümetin sağlık konusunda güven vermemesi yüzünden, ekonominin de olumsuz etkilendiğini kaydetti.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, ekonomide Haziran ayı itibarıyla yavaş da olsa dönmeye başlayan ekonomik çarkların, 1 Temmuz açılımından sonra insanların kendilerini güvende hissetmemeleri nedeniyle piyasadan geriye çekilmeye başladığını, bunun da yeniden sıkıntı yarattığını ileri sürdü.

Erhürman açıklamasında şunları kaydetti:

'Hayvancılar Birliği, Res-Bir, Kasaplar Birliği, Çiftçiler Birliği, Mobilya Üreticileri Birliği, Taksiciler Birliği, Patates Üreticileri Birliği ve Kuzey Kıbrıs Hızlı Tüketim Maddeleri Tedarikçileri Derneği bir açıklama yaptı. Ekonominin Haziran ayında yavaş yavaş dönmeye başlayan çarklarının 1 Temmuzdan sonra, insanların kendilerini güvende hissetmemeleri sebebiyle piyasadan geriye çekilmesi dolayısıyla yeniden sıkıntıya girdiğini söylüyorlar.

Mesele bu işte. Sağlıkta güven vermezseniz, bir öyle bir böyle karar verirseniz, ekonomiyi de olumsuz etkilersiniz. Açılmayı ve ekonominin hareketlenmesini istemeyen yok. Yeter ki bunu hazırlıklarınızı, planlarınızı yaparak, önlemlerinizi alarak, insanlara güven vererek yapın. Keşke bunu anlayıp, gereğini yapma basiretini gösterebilseydiniz!!!'
Bu haber 1053 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER