Tatar bu oyunu bozmalı

UBP tarihi boyunca böyle bir dönemi yaşamadı. UBP ile kahve içmeyi bile reddeden Kudret Özersay, tek başına ülkenin en büyük partisini dizayn etmeyi başardı.

UBP tarihi boyunca böyle bir dönemi yaşamadı. UBP ile kahve içmeyi bile reddeden Kudret Özersay, tek başına ülkenin en büyük partisini dizayn etmeyi başardı.
Sayın Başbakan Ersin Tatar’ın sahibi olduğu televizyon kanalına çıkan UBP Girne Milletvekili Ünal Üstel’in sözleri, yaşanılan durumun adeta özeti gibiydi.
Üstel, Turizm Bakanlığı’ndan alınışını anlatırken, 'Aytaç Çaluda’nın incir çekirdeğini doldurmayacak bir konuda dokunulmazlığı kalktı, Hüseyin Özgürgün için de aynı şey yapıldı, şimdi sıra bize geldi. Yani Özersay istedi diye biz görevden alındık. Özersay, UBP’yi parçalamak istiyor' dedi.
Bu kadar acı bir itiraf olamaz.
45 yıllık UBP, sağda olduğunu iddia eden bir partinin lideri tarafından adeta rehin alındı. Bunu kimse anlayamıyor.
Peki yine Özersay tarafından başına çorap örülen UBP Lefke Milletvekili Aytaç Çaluda’nın sözlerine ne demeli?
Ada TV’de konuşan Çaluda, “Jet krizi partimizin içini darmadağın etti. Özersay cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bazı güçlerle birlikte UBP’ye tuzak kuruyor. Parti içinde küskünlük, dargınlık olmamalı. Önümüzde seçim var” diye konuştu.
Ancak geçmiş olsun.
UBP artık bin parçadır.
Bu parçalı yapı elbette Özersay’a seçim kazandırmayacak. Peki sayın Özersay’ın Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiç şansı olmadığına göre bu kavga kime yarıyor?
Elbette Cumhurbaşkanı Akıncı’ya yarıyor.
Şunu açıkça söyleyelim. Halkın Partisi’nin resmi adayı Kudret Özersay ise gizli adayı Mustafa Akıncı’dır.
Sayın Özersay ve ekibi bu kavgalarla daha ilk turda UBP’yi zayıflatarak Mustafa Akıncı’ya seçimi hediye etmek istemektedir.
Başta Ayşegül Baybars olmak üzere ‘kripto sol’ yapısıyla bilinen HP’li bakanlar da bu işin içindedir.
Bu hükümetin ömrünün de bu yüzden fazla uzun sürmesi beklenemez.
O yüzden temsil ettiği gruplara son bir iyilik (!) yapmak isteyen Ayşegül Baybars da imar planı geçmediği takdirde hükümeti bozmakla tehdit etmektedir.
UBP MYK’sı istediği kadar biz ortağımızla çok güzel yürüyoruz diye açıklama yapsın.
Görünen köy kılavuz istemez.
O yüzden UBP’nin kaptanı Başbakan Ersin Tatar, durumun farkına varmalıdır. Hem kendi siyasi geleceğini hem de UBP’yi tehlikeye atmamak için bu oyunu bozmalıdır. Aksi halde gelecekte anılarını anlatacak kadar bile yüzü olmaz. Bizden söylemesi…

Bu haber 9062 defa okunmuştur

:

:

:

: