UMUDA YOLCULUK KANLI BİTTİ

Savaştan kaçan 30 Suriyeli göçmenden ikisi, polisin 'dur' ihbarına uymadıkları ve kaçmaya çalıştıkları gerekçesiyle vuruldu.
Savaştan kaçan 30 Suriyeli göçmenden ikisi, polisin 'dur' ihbarına uymadıkları ve kaçmaya çalıştıkları gerekçesiyle vuruldu. Biri kalçasından, diğeri ise kolundan vurulan iki kişiye PCR testi yapıldığı, sonuçların çıkmasının ardından Lefkoşa Devlet Hastanesi Ortopedi Servisi'ne yatırılacakları öğrenildi. Polis, kaçan şahısların 'havaya uyarı atışı yapılmasına rağmen, kaçmaya devam ettiklerini ve bu nedenle vurulduklarını' açıkladı.

Yayla sahilinde dün sabah tespit edilen 7’si çocuk olmak üzere toplamda 30 Suriyeli göçmenden 2’sinin, bölgeden kaçmaya çalıştıkları sırada “dur” ihbarına uymadıkları gerekçesiyle polis tarafından vuruldukları ifade edildi.

Söz konusu iki kişinin sağlık durumlarıyla ilgili bilgiler veren Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sonuç Büyük, 49 yaşındaki V.D. ile 50 yaşındaki M.S’nin, “ateşli silah yaralanması” şikayetiyle; önce Güzelyurt Sağlık Merkezi’ne, arından ambulansla saat 07.40 sıralarında Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirildiklerini ifade etti.

BİRİ KALÇASINDAN, BİRİ KOLUNDAN VURULDU

Dr. Büyük, V.S. isimli şahsın kalçasından, M.S. isimli şahsınsa sol kolundan kurşunla vurularak yaralandığını ifade etti.

Her iki kişinin de PCR testlerinin yapıldığını, test sonuçları çıkana kadar gözlem altında tutulacaklarını belirten Büyük, sonuçların çıkmasının ardından ortopedi servisine yatırılacaklarını kaydetti.

Büyük, her iki şahsın da sağlık durumlarının iyi olduğunu kaydetti.

POLİS: 'ÖNCE HAVAYA UYARI ATIŞI YAPILDI, KAÇMAYA DEVAM ETTİLER'

Öte yandan Polis Basın Subaylığı, vurulan 2 gömenle ilgili yazılı açıklama yaptı, söz konusu şahısların “polisin dur emrine uymadıkları ve havaya açılan uyarı atışına rağmen kaçmaya devam ettikleri ve bunun üzerine açılan ateş sonucu hafif şekilde yaralandıkları” ifade edildi.

Polisten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu sabah Yayla sahiline çıkan göçmenlerden ikisi, polisten kaçmaya başlaması ve polisin dur emrine uymamaları sonucu, tabanca ile önce havaya açılan uyarı atışına rağmen kaçmaya devam etmeleri üzerine açılan ateş sonucu hafif şekilde yaralanmışlardır. Yaralı göçmenler kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerinin ardından müşahede altına alınmışlardır. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.”

“1 KİŞİ ARANIYOR”

Öte yandan, olay yerinden kaçan bir başka kişinin ise arandığı duyuruldu, kaptanların bugün Güzelyurt Kaza Mahkemesi'ne çıkartılacağı öğrenildi.
Bu haber 732 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER