BAŞBAKAN TATAR’A SEKİZ KRİTİK SORU

İçişleri Bakanı Baybars’ın ‘ya geçirin, ya da hükümeti bozarız” diye tehditte bulunduğu Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi ‘rant’ planıyla ilgili Başbakan Tatar’ın tavrı merakla bekleniyor…
İçişleri Bakanı Baybars’ın ‘ya geçirin, ya da hükümeti bozarız” diye tehditte bulunduğu Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi ‘rant’ planıyla ilgili Başbakan Tatar’ın tavrı merakla bekleniyor…

1. Vereceğiniz adil kararla, bölge halkının ve yatırımcısının hassasiyetlerini dikkate almayan ve bölgenin gerçekleriyle uzaktan yakından örtüşmeyen bir planda ısrarcı olanlara gerekli cevabı vermeyi düşünüyor musunuz?

2. Halkın tüm kesimleri tarafından ‘Rant Planı’ olarak adlandırılan ve bilimsel temellerden uzak olan bu planı hangi vicdanla onaylayacaksınız?

3. İçişleri Bakanı Sayın Ayşegül Baybars Kadri’nin etik dışı ve kamu vicdanını rahatsız eden müdahaleleri ile kaosa sürüklediği bu sürece son noktayı koymaya hazır mısınız?

4. Halkın katılımına açmadan 15 Ocak 2020 tarihinde yürürlüğe koyduğunuz son emirnamenin, yasal dayanaktan yoksun ve hukuk dışı olduğunu biliyor musunuz?

5. Bugün itibarı ile Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Bölgesi’nde İmar konusunda hangi mevzuatın geçerli olduğu konusunda Başsavcılık’tan görüş almayı düşünüyor musunuz?

6. Belli kesimlerin baskısı sonucunda yürürlüğe konulmaya çalışılan bu ‘Adaletsiz İmar Planı’yla sosyal adaletin büyük yara alacağının ve oluşturulacak monopollerle bazı güç odaklarına büyük rantlar sağlanacağının farkında mısınız?

7. Adaletli kararınızla ‘Halkın değil rantın avukatlığını’ üstlenenlere bir cevap vermeyi düşünüyor musunuz?

8. Toplumumuzun büyük güven duyduğu ve Cumhurbaşkanlığı yarışında büyük destek vereceği bir lider olarak, katılımcılık, şeffaflık, bilimsellik ve ortak payda da uzlaşı ilkelerinin çiğnendiği bu planı ortadan kaldıracak iradeyi göstermeye hazır mısınız?
Bu haber 408 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER