Güçlü Olabilmek'

Dimdik ayakta durabilmek, İnsana güven duyabilmek, değerli olmak, kıymet bilmek...

Dimdik ayakta durabilmek, İnsana güven duyabilmek, değerli olmak, kıymet bilmek...
Kıymet bilmek.
Kaybedince arkasından ağlamak değil, yanındayken sımsıkı sarılmaktır. Kıymet bilmek.
Hiç kimseye muhtaç olmadan insanın dimdik ayakta durması o içindeki gücü gün ışığına çıkarabilmesi. Tek başıma neyi değiştirebilirim demeden yürüyebilmesi. Tek başıma neyi değiştirebilirim diyen varsa. Kars' taki Selim Tren istasyonu amirinin kendi çabası ile diktiği sayısız ağaçları mutlaka hatırlayanınız vardır. Tren istasyonunu çennet bahçesine çevirdi. O içindeki gücü faydalı bir şekilde gün ışığına çıkarttı. Her insanın içinde inanılmaz güç vardır, yeterki o gücü görebilsin. Kendine inanıp güvenebilsin. Kendine ve Ülkesine topluma ışık olsun. Bazen okuduğunuz tek bir kitap bile sizin ışığınız olur. Dostoyevski'nin bazı kitaplarını okumak bir Üniversite bitirmek gibi... Yeraltından Notlar kitabında, bakın ne diyor. 'Duvarı yıkmaya gücüm yetmiyorsa kendimi parçalayacak değilim elbette. Ama önümde duvar var diye boyun eğmeyi de kabullenemem.
Bir çok insanın etrafında oldukça kalabalık insanlar vardır bu kalabalık insanların kaç tanesi güvenilir veya değerlidir. Güven sevginin önünde yürür. Değerli olmak, olabilmek çok ayrı, apayrı bir ayrıcalıktır.
Değer ağırdır.Taşıyabileceğinden emin olduğunuz insanlara değer verin... İnsanların peşinden koşmayın, kendiniz olun. Kendi işlerinizle ilgilenin ve kendinizi geliştirin, kendinizi geliştirdikçe o içinizdeki gücü kendiniz görürsünüz. Doğru insanlar hayatınızda gerçekten olması gereken insanlar size geleceklerdir. Unutmayın kendini bilen insan etrafında güçlü, değerli, kıymet bilen, ayrıcalıklı, güvenilir, insanlar ister. Bütün bu değerlere sahip olan insanın her zaman etrafında Ve hayatında olacaklar ve kalacaklardır.
Sizi Seviyorum...


Bu haber 9934 defa okunmuştur

:

:

:

: