Yine Sn Akıncı

Sn Akıncı ne demiş; “Rum tarafının tek muhatabı seçilmiş cumhurbaşkanıdır’’ …

Sn Akıncı ne demiş; “Rum tarafının tek muhatabı seçilmiş cumhurbaşkanıdır’’ … Peki Sn Akıncı Rumlara ne demişti. Dostum diye hitap etmişti. Onunla ilgili yazılarım mevcut . Sn Akıncı ne çabuk unuttunuz? Kıbrıs Türküne karşı yapılan katliamları.
Ee peki sorarlar Sn Akıncı ya sizin göreviniz ne zaman sona erdi?
Nisan ayında
Sizi seçen halk kaç yıllığına seçti.. 5 yıl
Eee öyleyse!
Kendisini devletin padişahı olarak gören Sn Akıncı anayasada görevleri belliyken ne oldu da böyle bir çıkış yaptı? Bence zaten bir şey olmadı . Kendisini böyle gördüğü için bunu diline dolayan Sn Akıncı devletin organlarının meşruluğunu sorgular olmuştur.
Sn Akıncı’ya sorularım var..
Rum yönetiminde görüşmek üzere masaya Dış İşlerini çağırdığınızda muhatap olarak sizi mi alacaklar yoksa KKTC Dış İşleri Bakanını mı ?
Öyleyse …. Sorun nedir Sn Akıncı …

Görev ve yetkilier anayasa ile belirlenmiş makamları hiçe sayan bu anlayış doğru değildir.
Sn Akıncı tek muhatabım diyor lakin kaç kez Rum yönetimi ile bir masada oturup görüşme yapabilmiştir… Kıbrıs meselesinin tıkandığı böyle bir dönem son zamanlarda az olmuştur. Görüşme yoksa Sn Akıncı kimi muhatap alıyor?
Aslında Sn Akıncı burada Türkiye’ye de sen bu işin içinde yoksun demeye getiriyor. Lakin Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de doğalgaz konusunda yaptığı manevralar malumunuz. Yine de Sn Akıncı durumdan memnun değil ki Türkiye’yi sürecin içinde görmek istemiyor. Zaten doğalgaz konusunda Türkiye Dış İşleri Bakanı Sn Çavuşoğlu Rum tarafıyla direkt görüşmelerde KKTC Dış İşleri Bakanlığının muhatap olacağını deklare etmişti. O bakımdan burada tek söz sahibi Sn Akıncı değildir. Gerektiği yerde müzakerelere ilgili kişiler de katılabilir, görüşebilirler.
KKTC devletinin organlarını yok sayan erkler ayrılığını yok sayan bu anlayışa biz karşıyız. KKTC ve Türkiye birlikte ortak adım atarak Doğu Akdeniz’de her iki ülkenin de menfaatlerini gözeterek bazı manevralar yapmıştır. Ülkemizin menfaatine emek harcayanları tebrik ediyorum. Sn Akıncı’nın bu açıklaması kanaatimce yersiz, zamansız olmuştur .
AVRUPA GAZETESİ
Diğer önemli bir konu da Avrupa gazetesinin manşetidir. TSK KKTC’de Türklerin uğradığı zulüm sonrasında Ecevit’in aldığı kararla 20 Temmuz’da harekat başlatmıştı. Rum aşığı bu gazete çok çirkin ifadelerle Türkiye’ye ve TSK’ya gönderme yaptılar. Afrin ve Zeytin Dalı Operasyonlarına işgal diyen bu gazetenin attığı başlık aynen şöyledir.; “GELDİLER KAN DÖKTÜLER, ALDILAR, BÖLDÜLER, KALDILAR” ayrıca ‘20 TEMMUZ 1974’DEN SONRA KIBRIS KIBRISLILAR İÇİN YARIVATAN OLDU”…demiş. Yazıklar olsun bunu yazan kaleme.. Ne çabuk unutuldu. Lefkoşa’da bir evde katledilen mazlumlar. Erenköy’de yapılan katliamlar. Hangi tarih bilgisi size bunu yazdırdı. Bununla ilgili KKTC makamları acilen bir soruşturma başlatması gerekmektedir. Bu zihniyet Türkiye düşmanlığını korlamak için elinden geleni yapmaya çalışmaktadır. Her seferinde ana vatan hakkında hakaretler içeren haberler yapmaktan geri durmamaktadırlar. O yüzden acilen bu konu ele alınmalıdır.

Bu haber 3005 defa okunmuştur

:

:

:

: