Yatırımcıya siyasi taciz

Kurulduğu günden bu yana “Güçlünün değil, haklının yanında olma” prensibiyle hareket eden Star Kıbrıs ve Ada TV, yaklaşık 1.5 yıldır toplumun tüm kesimleri tarafından rant planı olarak anılan imar planındaki yanlışlıkları kamuoyunun gündemine getiriyor.

Kurulduğu günden bu yana “Güçlünün değil, haklının yanında olma” prensibiyle hareket eden Star Kıbrıs ve Ada TV, yaklaşık 1.5 yıldır toplumun tüm kesimleri tarafından rant planı olarak anılan imar planındaki yanlışlıkları kamuoyunun gündemine getiriyor.
Başta İskele olmak üzere bölgenin sesi, gözü, kulağı oluyoruz. Bir başka ifadeyle gazetecilik yapıyoruz.
Dün bir TV kanalında “İmar Planı’nda rant peşinde misiniz, dağıttığınız rantı kocanız mı alıyor” sorusuna yanıt veren Baybars, imar planının yaparken hiçbir zaman kişisel veya siyasal bir çıkar peşinde koşmadıklarını öne sürdü.
İsim vermedi ama bu konuda aylardır yayın yapan tek medya organı olan Ada TV ve Star Kıbrıs’ı hedef göstererek, kendisiyle ilgili 250-300 gündür yapılan haberlerin tacize ulaştığını söyledi.
Bugün manşet haberimizde Star Kıbrıs Medya Grubu Başkanı Ali Özmen Safa’nın Sayın Baybars’a cevabını okuyacaksınız.
Safa, asıl tacizin İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars tarafından yapıldığını belirterek, “Bakanlar Kurulu’nda ‘Ali Özmen Safa’nın hiçbir projesini imzalamam, gerekirse hükümeti bozarız’ diyerek devletin gücünü siyasi çıkarlarınıza alet ettiniz. Asıl taciz edilen yatırımcıdır. Sayın Baybars’ın yaptığı siyasi tacizdir” diyor.
Gerçekten de içinde bulunduğumuz medya kurumu dürüst gazeteciliği suç sayan bir yaklaşımla aylardır mücadele ediyor. Hatta Star Kıbrıs ve Ada TV’yi kapatma girişimlerinin de içinde olduğu bir yığın komployla karşı karşıya kaldık. Ancak yılmadık.
Son olarak Safa Grup’un yapmak istediği 200 milyon Sterlin’lik yatırımı dahi engellemeye çalışan Sayın Özersay ve Sayın Baybars’a soruyoruz.
Amaç bu millete hizmet etmek, istihdam yaratan işadamına destek vermek midir? Yoksa ne olduğu anlaşılamayan İsrailli şirketler ilişkisiyle Star Kıbrıs ve Ada TV’yi yok etmek midir?
Ali Özmen Safa kimdir?
Ali Özmen Safa, başta İngiltere olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde bir ömür yatırım yapmış, kazandığı her kuruşu ülkesine getirmiş bir işadamıdır…
Ali Özmen Safa, TMT’ye büyük hizmetler vermiş babası İsmail Safa ile 12-13 yaşlarında köy köy dolaşıp silah dağıtmış bir vatanseverdir…
Sizi İsrailli şirketlerle dost olup, bu ülkenin evladı Ali Özmen Safa’ya düşman eden motivasyon nedir?
Onu bilmiyoruz.
Ancak şunu açıkça biliyoruz ve söylüyoruz. Gazetecilik suç değildir. Bizler burada tam da iki sayın bakan, gazeteciliğin ruhunu ve ahlakını yok etmeye çalışırken, mesleğin etik değerlerini savunuyoruz.
Vatandaş İskele’de adalet peşinde koşarken, bizler de gazeteciler olarak onların sesi, gözü, kulağı olmak için çabalıyoruz…
Bu yayınların etkisiyle intikam peşinde koşan Sayın Baybars, ne yazık ki yasaları ayaklar altına almakta bir sakınca görmüyor.
Peygamber efendimizin de dediği gibi “haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır.”
Star Kıbrıs ve Ada TV bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da karşısında her kim olursa dilsiz şeytan olmayacaktır. Bizden söylemesi…
Bu haber 10394 defa okunmuştur

:

:

:

: