ÇATI ADAY İÇİN BEŞ GÜN SÜRE

Yeniden Doğuş Partisi önceki gün 6 ilçede ayrı ayrı bayramlaşma yaparak halkla kucaklaştı...
Genel Merkezde yapılan bayramlaşmadan sonra sırası ile Lefke, Güzelyurt, Girne, Lefkoşa, Gazimağusa’da halkla yapılan bayramlaşma etkinlikleri İskele İlçe Merkezinde son buldu.
Diğer ilçelerin yanı sıra Gazimagosa’da da oldukça kalabalık bir kitleye hitap eden Genel Başkan Erhan Arıklıyaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinerek, partisinin çatı aday formülünün mimarı olduğunu söyledi. Bu formülün ancak 9 Ağustosta yapılacak Kurultaya kadar geçerli olduğunu, Kurultaydan sonra artık bu sayfanın kapanmış olacağını söyledi.

Arıklı şunları söyledi;

“Bu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sıradan bir seçim olmadığını defalarca söyledik. Önümüzdeki dönem, KKTC açısından çok önemli gelişmelere gebe…  Maraşı açmak ve tanınma düğmesine basmak dahil birçok önemli gelişme olacak. Bu dönemde Devletimizin başında KKTC’ye inanan, Milli çıkarlarımızı savunan, Türkiye ile her alanda işbirliği yapacak bir Cumhurbaşkanına ihtiyacımız var. KKTC’ye inanan ve Milli davayı savunan partilere aylardan beri, gelin bir çatı aday etrafında buluşalım diyoruz. Ama herkes buluşmanın kendi çatısı altında olmasını savunuyor. Bu teklifimiz 9 Ağustosta yapılacak Kurultayımıza kadar geçerlidir. 9’undan sonra YDP artık sahadadır. Partimin bana verdiği Cumhurbaşkanı adaylığı görevimi en iyi şekilde yerine getirip ikinci tura kalmak için çalışacağım” dedi.

Arıklı sözlerine şöyle devam etti; “ YDP Seçimlere en hazır siyasi partidir. 350 kişilik seçim komitemiz ile sahada olacağız. Her türlü lojistik eksiğimizi tamamladık. Diğer adaylardan fazlamız var, eksiğimiz yok. Çatı aday teklifimizi bir zafiyet olarak görmek isteyenlere 9 Ağustostan sonra YDP’nin nasıl bir siyasi parti olduğunu göstereceğiz”…

Etkinliklerde söz alan Genel sekreter Turan Büyükyılmaz, Kurultay hazırlıkları hakkında bilgi verirken şunları söyledi; “Kurultaya hazırız. Gerekli hijyen ve sosyal mesafe koşullarına uyarak bir Kurultay gerçekleştireceğiz. Profesyonel firmalarla çalışıyoruz. Sonuçları 15 dakikada alacağız. Tek bir oy bile yanmayacak. Modern bir kurultay gerçekleştireceğiz” dedi
Bu haber 1373 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER