Böyle saygısızlık Görülmedi

Bayramdan önce “yıkıldı, yıkılıyor” söylentileriyle sallanan UBP-HP hükümetindeki sarsıntılar, bayramdan sonra da devam ediyor. Neden mi?

Bayramdan önce “yıkıldı, yıkılıyor” söylentileriyle sallanan UBP-HP
hükümetindeki sarsıntılar, bayramdan sonra da devam ediyor. Neden mi?

Son Gezici anketinde vatandaşın hükümetteki krizin birinci derecede sorumlusu olarak gördüğü Sayın İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, hükümetin kucağına nur topu gibi bir kriz daha
bıraktı.

Daha önce Başbakan’ı kandırıp resmi gazetede yayınlattığı emirname ile tarihe geçen Ayşegül Baybars, aylardır imar planıyla ilgili UBP’den kendilerine bir öneri gelmediği görüşünü savunuyor.
Ancak Star Kıbrıs’ın bugünkü manşetinde yer alan haber, Sayın Baybars’ın samimiyetiyle ilgili ciddi soru işaretlerine yol açıyor.

Malum hükümetteki krizi aşmak için Başbakan Ersin Tatar, Ersan Saner başkanlığındaki bir komiteye imar planındaki adaletsizliklerin çözüme kavuşturulması için görev vermişti.
O komite raporunu geçen hafta Perşembe günü tamamladı. Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi’nde tüm şikayetleri dinleyen komite, rant planı olarak anılar imar planındaki tüm adaletsizlikte önemli
çözüm önerileri getirdi.

Ersan Saner o raporu Perşembe günü Başbakanlık’ta Ersin Tatar’a sundu. Sayın Tatar, aynı toplantıya İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ı da çağırdı.

“Bugüne kadar UBP’den hiçbir öneri gelmedi” diyen Ayşegül hanım, ne hikmetse toplantıya katılmaya bile gerek görmedi.

Kabinede görevli İçişleri Bakanı, Başbakan’ın çağırdığı toplantıya neden gelmedi, ya da böyle bir tutumun bugüne kadar herhangi bir örneği var mı?

Bilmiyorum...

Ayşegül Hanım, daha önce bir kez aldattığı Başbakan ile yüz yüze gelmeye mi utandı, yoksa imar planında hazırlanan rapordaki önerilere mi karşı, orası da belli değil.

Ancak kesin olan şudur. Başbakanlık makamına bugüne kadar kimsenin layık görmediği saygısızlık, İçişleri Bakanı tarafından cömertçe sergilenmiştir.

Baybars’ın tutumu, UBP örgütünde de giderek artan homurtulara neden oluyor. Bugün Ankara’ya gidecek Başbakan Ersin Tatar, Baybars’ın tutumunu da dikkate alarak imar planı krizine Halkın
Partisi ile bir çözüm bulamayacağını artık anlamalıdır.

Diğer taraftan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik “çatı aday” teklifi için son5 gün.

Sayın Tatar, 9 Ağustos’a kadar kararını vermeli. Ya toplantıya çağırmasına rağmen Başbakanlığa gelmeyen İçişleri Bakanı ve ona sahip çıkan Halkın Partisi’yle yola devam edecek.

Ya da kangren haline gelen bu soruna neşter vurup yeni bir yol açacak. Bunun başka yolu yok. Bizden söylemesi…
Bu haber 3630 defa okunmuştur

:

:

:

: