DENKTAŞ VERDİĞİ KARARDAN DÖNMEZ

Tatar, Ataoğlu ve Arıklı’nın Ankara ziyaretine ilişkin kendisine “bu ziyaretten sonra Denktaş adaylığı geri çekecek gibi haberler uçmaya başladığını' belirten Serdar Denktaş, “Denktaş, karar alırsa kararından dönmez. Yanlış karar verdiğinde de dönmedi, yanlışa kendini uyarladı. Bunu düşünenler, bu fikri kafalarından çıkarsınlar” şeklinde konuştu.
Gazeteci Levent Kutay’ın BRT ekranlarında yayınlanan “#burasıönemli” programına konuk olan Demokrat Parti (DP) Milletvekili ve Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Serdar Denktaş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

3 BAŞKANIN ANKARA ZİYARETİ…

Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın daveti üzerine Ankara’ya gitmesini yorumlayan Denktaş, “Neden çağırıldıklarını henüz bilmiyoruz, yarın geri gelecekler ve öğreneceğiz. 3 parti başkanının çağırılmış olması bir yere dikkat çekiyor. Şuan için çok fazla yorum yapmak istemiyorum” dedi.

“DENKTAŞ KARAR ALIRSA KARARINDAN DÖNMEZ”

Denktaş, “kimisi bana, ‘bu ziyaretten sonra Denktaş adaylığı geri çekecek’ gibi haberler uçurmaya başladı. Denktaş, karar alırsa kararından dönmez. Yanlış karar verdiğinde de dönmedi, yanlışa kendini uyarladı. Bunu düşünenler, bu fikri kafalarından çıkarsınlar” şeklinde konuştu.

“Benimle ilgili bir şey olsa, bana ulaşılır ve bana söylenir” diyen Denktaş, “Belki de hiç tahmin etmediğimiz bir konu çıkar, yarın öğreneceğiz. Faraziler üzerinden yorum yapmayı pek sevmem” dedi.

Adaylık kararının, hükümet kurma ya da bozma ile alakası olmadığını vurgulayan Denktaş, “Bugün bir köşe yazarı arkadaşımız, bana tekliflerde bulunulduğunu, reddettiğimi ve hemen ertesi gün adaylığımı açıkladığımı yazdı” diyerek, söz konusu iddialara ilişkin şöyle konuştu:

“Ben bayramdan önce Fikri Başkana (Fikri Ataoğlu) aday olacağımı söylemiştim. Geçen hafta sonu aday olmaya karar verdiğimi söyledim. Salı günü de, Perşembe gün adaylığımı açıklayacağımı belirttim. Bu esnada da aldığım devlet terbiyesi doğrultusunda gereken yerlere aday olacağımı ilettim. Perşembe günü de açıklamamı yaptım.”
Bu haber 1653 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER