YURTDIŞINA ÇIKMAYIN

Sağlık Bakanı Pilli, “Kovid-19 ile mücadele iyi gidiyor. 26 vaka tedavi görüyor, yoğun bakımda olan yok. Mecbur kalmadıkça yurt dışı seyahati yapılmasın” dedi.
Sağlık Bakanı Pilli, “Kovid-19 ile mücadele iyi gidiyor. 26 vaka tedavi görüyor, yoğun bakımda olan yok. Mecbur kalmadıkça yurt dışı seyahati yapılmasın” dedi.

1 pozitif vakaya rastlandı, 9 kişi taburcu edildi


Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte yapılan test sayısının 993 olduğunu, 1 pozitif vakaya rastlandığını, tedavisi tamamlanan 9 kişinin taburcu edildiğini açıkladı.
6 Ağustos 2020 Covid-19 genel durumu şöyle;
“Bugün Yapılan Test Sayısı: 993
Bugün saptanan Pozitif Vaka Sayısı: 1
İyileşip Bugün Taburcu Edilen Vaka Sayısı-9
Bugün Kaybedilen Vaka Sayısı- yok
Yapılan Toplam Test Sayısı- 77.968
Toplam Vaka Sayısı- 163
İyileşip Toplam Taburcu Edilen Vaka Sayısı – 135
Tedavisi Devam Eden Vaka Sayısı- 24
Toplam Kaybedilen Hasta Sayısı- 4
Yoğun Bakımda Yatan Hasta Sayısı- yok”

COVID-19 İLE MÜCADELE İYİ GİDİYOR

Açıklamasında Covid-19 ile mücadeleye de değinen Bakan Pilli, şu ana kadar tespit
edilen 52 vakanın yarısının iyileşerek taburcu olduğunu, tedavisi süren diğer hastaların durumlarının hafif seyrettiğini ve yoğun bakımda Covid-19 hastası bulunmadığını söyledi.

Bakan Pilli, Covid-19 ile mücadelenin iyi gittiğini kaydederek, iyi bir ekibin görev yaptığını, temaslı takiplerin yapıldığını, iç bulaş olmadığını ifade etti.

Güney Kıbrıs’ta özellikle Larnaka’da vaka sayılarının arttığını kaydeden Pilli, mecbur kalınmadıkça yurt dışına ve Güney Kıbrıs’a gidilmemesi uyarısında bulundu. Pilli gidecek olanlara da, kalabalığa girmemeleri, maske ve hijyen kurallarına uymaları tavsiyesinde bulundu.

Bakan Pilli 2020 yılını sağlık yılı olarak ilan ettiklerini belirterek, hedefleri doğrultusunda 500’den 700 yatak kapasitesine çıkarılan hastanenin temelinin 2020 yılı içinde atılacağını kaydetti.

Pilli Güzelyurt’taki hastane inşaatında ise 1 ve 2. etapların bittiğini, hafta başında yeni etabın çalışmalarına başlanacağını söyledi.

GAÜ’den devralınan hastane inşaatının ihale aşamasında olduğunu söyleyen Pilli, “Orada da hedefe doğru ilerliyoruz” dedi.

Bu haber 507 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER