İçerde ne dönüyor Sayın Sağlık Bakanı?

Koronavirüs vakaları tüm adada her gün 20’şer, 30’ar ortalamayla artarken, sokaktaki vatandaş Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin bu zor dönemde kol kola çalışmak zorunda olduğu Tabipler Birliği Başkanı’na yönelik saldırılarını şaşkınlıkla izliyor.

Koronavirüs vakaları tüm adada her gün 20’şer, 30’ar ortalamayla artarken, sokaktaki vatandaş Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin bu zor dönemde kol kola çalışmak zorunda olduğu Tabipler Birliği Başkanı’na yönelik saldırılarını şaşkınlıkla izliyor.
Tabipler Birliği Başkanı Özlem Gürkut’u “yıpratıcı ve yıkıcı” konuşmakla suçlayan Pilli , “Burama kadar geldi. Bir doktor olarak kendi evini TV’lerde eleştiremezsin. Biz çalışıyoruz onlar konuşuyor” dedi.
Kusura bakmayın ama bizim de buramıza kadar geldi Sayın Bakan. Neyi paylaşamıyorsunuz?
Görünen o ki Sağlık Bakanı Pilli’nin ateşini yükselten gelişme, Avrupa Birliği’nin burada 25 doktor istihdam edilmesini sağlamak üzere Tabipler Birliği’ne ayırdığı fon.
Sayın Bakan, “Tabipler Birliği Başkanı’nın yaptığını bütün halk duysun” diyerek şöyle diyor: “AB bu ülkeye yardım ediyor. Bizi tanımadığı için tabipler üzerinden yardım yapıyor. 25 kişilik bir doktor ekibinin istihdam edilmesinin parasını onlar karşılayacaktı. Tabipler Birliği Başkanı bize taş koydu. Bunlar kendi altında çalışsın diye protokol hazırladı. Bunlar çalışacaksa ‘Sağlık bakanlığı altında çalışabilir’ dedik. Kendine çalışacak kişileri çalıştırıp içeride olanları öğrenip televizyondan konuşmak istedi. Tek hedefi buydu.”
Sayın Bakan’ın sözleri kelimesi kelimesine aynen böyle. İnsan şaşkınlıktan küçük dilini yutacak gibi oluyor?
Allah aşkına bize söyler misiniz Sayın Bakan, içeride ne dönüyor? Tabipler Birliği Başkanı içerde olan neyi öğrenip TV’lerde bize anlatacak?
Biz sağlık çalışanlarının hastaları tedavi edip, covid-19’la mücadele için çaba harcadığını sanıyorduk. Sizin deyiminizle sizin adamlarınız, ya da Tabipler Birliği’nin adamları farklı işler mi çeviriyor?
Üstelik hepsi doktor, hepsi sağlık çalışanı değil mi? Siz neyin peşindesiniz Sayın Bakan?
Yoksa Sağlık Bakanlığı’nın önceden işe alma sözü verdiği ve seçim yasakları nedeni ile atamalarını yapamadığı kişilerin bu fon kapsamında göreve alınması mı tek derdiniz?
Yani siyasi istihdam yaratmak için mi tüm bu kavga?
Avrupa Birliği’nin yaptığı bu yardım, 14 Nisan-14 Temmuz 2020 tarihleri boyunca 3 ay süre ile pandemi mücadelesinde görevlendirilmek üzere acil ihtiyaç duyulabilecek 25 sağlık uzmanını göreve başlatacaktı.
Süresi 3 ay ile sınırlı olan bu protokol ile elde edilecek olanağın heba edilmemesi için Tabipler Birliği, protokolün olası bir ikinci dalgada kullanılması için askıya alınmasını teklif etti.
Belli ki ne olduysa bundan sonra oldu. Seçim atmosferine girildiği için siyasi istihdam için adeta elleri kaşınan siyasilerimiz, bu ülkenin doktorlarına saldıracak kadar çizmeyi aştı.
Dinleyin Sayın Bakan. Mükemmel bir sağlık sistemimiz olmadığını biliyoruz. Bizim vatandaş olarak tek derdimiz koronavirüsle mücadele. Bu mücadeleyi yapan sağlık çalışanlarına tek yapabildiğimiz destek ise balkondan alkışlamak oldu.
En son ihtiyacımız olan şey ise Tabipler Birliği Başkanı’na saldıran bir Sağlık Bakanı. Bir başka ifadeyle madem sizin elinizden bu kadarı geliyor. Muhtemel covid-19 adayı olan bizler doktorlara emanetiz. Siz gölge etmeyin yeter Sayın Bakan…

Bu haber 3322 defa okunmuştur

:

:

:

: