Güneş balçıkla sıvanmaz

Yayınlattığı tartışmalı emirnameyle ülkenin başbakanını bile kandırmakta hiçbir sakınca görmeyen İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Star Kıbrıs’ın dünkü manşetine çok bozulmuş.

Yayınlattığı tartışmalı emirnameyle ülkenin başbakanını bile kandırmakta hiçbir sakınca görmeyen İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Star Kıbrıs’ın dünkü manşetine çok bozulmuş.
Yeğeninin Turizm Bakanlığı’na sınavsız münhalsiz işe alınmasına cevap vereceğine Star Kıbrıs medya grubuna aslı astarı olmayan iddialarla saldırmayı tercih etmiş.
Tüm gün yazacaklarını düşündükten sonra akşam saatlerinde tüm istihdamların iptal edildiğini de duyunca cesaretini toplayıp, sosyal medyada bize seslenmiş Ayşegül Hanım.
Bir yılı aşkın bir süredir, gayrı hukuki taleplerimizi yerine getirmediği için saldırılara maruz kaldığımız iddia etmiş kendileri…
Söyleyin Sayın Bakan.
Star Kıbrıs Medya Grubu, gayrı hukuki olarak sizden ne talep etti?
“Rant Planı” olarak ünlenen hazırladığınız imar planıyla İskele, bölgedeki beş inşaat şirketine adeta peşkeş çekerken, size karşı durduğumuz için biz mi gayrı hukukiyiz?
Yoksa Safa Grup’un beş yıldızlı otel projesine ait yıllardır yenilenen casino işletme iznini imzalamayarak, siz mi gayrı hukukisiniz?
Ya da şöyle soralım.
Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu’na “Ali Özmen Safa ile ilgili hiçbir yatırımı asla imzalamam” derken hukuki olduğunuzu mu düşünüyordunuz?
Yapmayın Sayın Bakan. Eğer sizin anladığınız hukuk bu ise, dürüst hukukçuların yüzü kızarır.
Siyasetin güdümünde atadığınız kurullardan Ada TV’ye kesilen adaletsiz cezalarla bizi susturacağınızı mı sanıyorsunuz?
Elbette bu ülkede yargıçlar var. Adaleti sizin gibi sadece kendi terazisine tartmayan hukukçular da var?
Kurullarınız, o para cezaların hangi gerekçelerle verildiğini tek tek yargıda açıklamak zorunda kalacak.
Açıklamanızda “Hiçbir baskı ve tehdite boyun eğmeden görevimi yasalar çerçevesinde yerine getirmeye devam edeceğim” diyorsunuz.
Biz de buradan söz veriyoruz Sayın Bakan.
Sizin hiçbir baskı ve tehdidinize boyun eğmeden doğru bildiklerimizi söylemekten bir an olsun geri durmayacağız.
Sahip olduğunuz siyasi anlayış için bu ülkenin en çok üyeye sahip sendikalarından KTAMS’ın Başkanı Güven Bengihan, “Umut hırsızları” diyor.
Ama aslında az bile söylüyor.
“Temiz toplum, temiz siyaset” diye iktidara gelen sizler bu toplumun geleceğini çaldınız. Bulunduğunuz koltukların gücünü istediğiniz kadar kullanın.
Size bu toplumun geleceğini çaldırmayacağız Sayın Bakan.
İstediğiniz kadar kamu otoritesini babanızın malı gibi sizi eleştiren herkesin üzerine salın.
Güneş balçıkla sıvanmaz. Adalet elbet bir gün yerini mutlak bulur. O güne kadar peşinizdeyiz. Yolumuzdan dönmeyiz, bunu bilin Sayın Bakan…

Bu haber 3708 defa okunmuştur

:

:

:

: