CTP’DEN HÜKÜMETE İSTİHDAM TEPKİSİ

“Seçim istihdamları” konusunu bizzat Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu’na soran Erhürman, “Bana iptal edildiğine dair bir bilgi gelmedi” yanıtını aldı, bu haberleri “birilerinin” halkın tepkisini bastırmak için yaptırdığını iddia etti.
Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Meclis Genel Kurulu’nda kürsüye çıkarak, “seçim istihdamları” olarak anılan istihdamlarla ilgili açıklamalarda bulundu. “Seçim istihdamları” konusunu bizzat Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu’na soran Erhürman, “Bana iptal edildiğine dair bir bilgi gelmedi” yanıtını aldı.

Söz konusu haberi yayınlayan gazetecilere seslenen Erhürman, “Aldıkları haber, ulaştıkları istihbaratın yanlış olduğu netleşmiş oldu, istihdamlar iptal edilmedi” dedi.

Erhürman, bu haberleri “birilerinin” özel olarak yaptırdığını iddia ederek, “Kimdir haber yaptıran? Halkın tepkisini bastırmak için mi bu haberi yaptırıyorsunuz? Bu bir devlet yönetme yöntemi değil” şeklinde konuştu.

CTP lideri, “pandemi hastanesine para yok dediniz, istihdamlarla milyonlarca liralık yük getiriyorsunuz” dedi.

Erhürman, ayrıca, bir bakan ile görüştüğünü ve “sanayi bölgesindeki sanayi arsalarının da seçim uğruna dağıtıldığını bizzat öğrendiğini” iddia etti.
Bu haber 282 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER