Sağlık Bakanlığı yalanladı Tolga Atakan doğruladı

Özel jet krizinde kesilen faturayla görevden alınan Turizm eski Bakanı Ünal Üstel, Türkiye’den gelen dört ziyaretçiye özel yazıyla PCR testi yapılmamasına sert tepki gösterdi.

Özel jet krizinde kesilen faturayla görevden alınan Turizm eski Bakanı Ünal Üstel, Türkiye’den gelen dört ziyaretçiye özel yazıyla PCR testi yapılmamasına sert tepki gösterdi.
Özel izin yazısının gönderildiği bakanlıklara seslenen Üstel, “Merak ediyorum Başbakan Yardımcısı Özersay, İçişleri Bakanı Baybars, Ulaştırma Bakanı Atakan bu yazı kendilerine geldiğinde ne söyledi? Gözlerini mi kapadılar?” diye sordu.
Gerçekten te Ünal Üstel’in söylediği gibi özel jet krizinde aslan kesilen HP’li bakanlar, PCR muafiyetiyle ilgili skandalda adeta sin da gülle geçsin taktiği uyguluyor.
Sağlık Bakanlığı dün haberi yalanladı ama HP’li Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın yaptığı açıklamayla haber doğrulanmış oldu.
Atakan, “Bulaşıcı Hastalıklar Yasası tahtında bu işler Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülmekte, kararlar Sağlık Bakanlığı tarafından alınmakta. Ulaştırma Bakanlığı sadece yüklenici noktada bulunuyor” dedi.
Sayın Atakan’a sormak gerekiyor.
Böyle bir uygulamada siz neyi yüklendiniz sorabilir miyiz Sayın Bakan? Kamu sağlığını, hangi ilişkiler uğruna feda etmeyi seçtiniz?
Sağlık Bakanlığı’nın bu gibi durumları Ulaştırma Bakanlığı’na bildirdiğini, Ulaştırma Bakanlığı’nın da uçağı bilgilendirdiğini belirten Atakan, “Söz konusu kişilerin özel durumlarıyla ilgili Bakanlığımız bilgilendirilmedi. Tek bilgimiz, Sağlık Bakanlığı’nın izin verilmesi yönünde karar aldığıdır” şeklinde konuştu.
Aslında bu açıklama şu manaya geliyor. Özel jet krizinde olduğu gibi biz sütten çıkmış ak kaşığız. Bir önceki krizde sorumlu Turizm Bakanlığı idi. Şimdi ise Sağlık Bakanlığı.
Yani Sağlık Bakanlığı’nın bilgi verdiği resmi yazıyla ortaya çıkan Başbakan Yardımcısı Özersay’ın, İçişleri Bakanı Baybars’ın ve Ulaştırma Bakanı Atakan’ın skandalla ilgili hiçbir sorumluluğu yok.
Bu kadarına pes doğrusu.
Kusura bakma Sayın Atakan. Bu laflara karnımız tok.
“Biz kendi Başbakanımıza, Bakanlarımıza bu prosedürü uygularken, bir başkasına uygulamadığımız görüntüsünün oluşmasını doğru bulmuyorum” diyor Tolga Atakan.
O zaman sormak lazım kendisine.
Size verilen bilgiye rağmen neden bu görüntünün oluşmasına imkan tanıdınız? Bu skandalda kendi deyiminizle nasıl yüklenici bir noktada bulundunuz?
Özel jet krizinde de silindiği söylenen görüntülerin gerekli incelemeler için Türkiye’ye gönderildiğini, görüntülerle ilgili sorunun çözüldüğünü ve KKTC’ye geri getirildiğini belirten Atakan, “Rapor muhtemelen yeni haftada son şeklini alır” dedi.
Dört gözle bekliyoruz Sayın Atakan.
Bu raporda Ulaştırma Bakanlığı’nın, İçişleri Bakanlığı’nın sorumlulukları da umarız raporda yer alır.
İlk raporda olduğu gibi yine zeytinyağı misali üste çıkmazsınız.
Bu haber 3600 defa okunmuştur

:

:

:

: