Kimse bu soruların üstüne yatamaz

Kara para davasında yargılanırken İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın yargıya müdahale ettiğini iddia ederek gündem olan Hakan Güneş, mahkeme kararına rağmen 10 gün sınır dışı edilmedi.

Kara para davasında yargılanırken İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın yargıya müdahale ettiğini iddia ederek gündem olan Hakan Güneş, mahkeme kararına rağmen 10 gün sınır dışı edilmedi.

Star Kıbrıs’ın gündeme getirdiği skandalın ardından nihayet Türkiye’ye gönderilen Hakan Güneş, Baybars’ın kocasına sekiz soru sorarak bunları yanıtlamasını istedi.
Kimse o soruların üstüne yatamaz.

Emre Kadri, bu soruları yanıtlamalıdır.
Peki nedir o sorular. Burada tekrarlayalım.
Hakan Güneş soruyor:

1. Bana verdiğin, 19.6.2019 tarihli ve Noter Tasdikli taahhütnamenden de anlaşılacağı gibi, ben, sana, otomobilimi, Avukat ücretine mahsuben devir alman ve 1 ay içinde 47,000. Sterlini size ödemem halinde, otomobilimi geri devretmen için yetki verip, senin talebin üzerine boş devir forması imzalamadım mı?

2. Sen, bana 19.6.2019 tarihinde Noter tasdikli “Avukat ücretine mahsuben otomobilimi devir aldığın ve 1 ay içinde 47,000. Sterlin ödediğim takdirde geri devretmeyi taahhüt etmedin mi?

3. Benim otomobilimi hangi yetkiyle bir araba galerisine sattın? Satın aldığını iddia ettiğin araba galerisinin ismi nedir? Nerede faaliyet göstermektedir? Kaç paraya sattın?

4. Benim otomobilimin 19.6.2019 tarihindeki değerinin 110,000.- 120,000.Sterlin olduğu hususunda mutabık kalmadık mı?

5. Ben, senin talebin üzerine birlikte çalıştığınızı söylediğiniz bir kişiye dövizciden ( ismi icabı halinde açıklanır) 35,000. Sterlin alarak borçlarımı ödemesi için yetki vermedim mi? Dövizciden benim adıma alınan 35,000. Sterlin ile ödediğini iddia ettiğin borçlarım benim paramla ödenmedi mi?

6. Benden, yetkiyi otomobilimi size geri almak şartıyla devretmem için yetki verdiğim halde otomobilimin adınıza kaydolmadığını iddia etmektesiniz. Satın aldığını iddia ettiğiniz otomobil galerisi, benim otomobilimi nasıl ve kimden ne hakka dayanarak satın aldı? Benim mal sahibi olduğum otomobilimi benimle anlaşmadan satın aldığına göre bu anlaşma nasıl geçerli olur? Satın almış olduğu benim otomobilimi kendi adına veya üçüncü bir kişi adına nasıl devir yapabilecek?

7. Benim otomobilimi yetkin dışı satıp borçlarımı ödediğini iddia ettiğine göre. Benim halen size 47,000. Sterlin Avukatlık ücreti borcum mu var? O halde sizi defalarca aradığım halde, niye telefonlarıma cevap verip Avukatlık ücretinizi talep etmiyorsunuz?

8. “ Söz konusu aracın ilgili zamanlarda tedbirli olduğu ve/veya bloke olduğu ve/veya emare olduğu iddialarının tümü yalandır” iddiasında bulunuyorsunuz. Lefkoşa Kaza Mahkemesinin 15.4.2019 tarihinde tüm paralarıma ve mallarıma, dolayısıyla otomobilim için de tedbir kararı koyduğunu, bana siz söylemediniz mi? Bana, kara para aklama ile ilgili olarak 2’nci bir davanın gelebileceğini ve bu davayı geri çektireceğinizi siz taahhüt etmediniz mi? Bu taahhüdünüz uyarınca, bana suçumu kabul etmem için 25.6.2019 tarihinde tavsiyede bulunup suçumu kabul ettirmediniz mi?

Tüm bu soruların yanıtları çok önemlidir. Çünkü Emre Kadri, hem avukat hem de bu ülkenin İçişleri Bakanı’nın kocasıdır.

İddialar sadece kendisinin değil, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın üzerinde de gölge oluşturmaktadır. Bizden söylemesi…


Bu haber 3575 defa okunmuştur

:

:

:

: