'Öfke'

İnsan. Yanımızda kalmayacak bir kalbe sakın dokunmayalım, sonra hayal ettiğimiz baharlar kışa dönüşür...
İnsan.
Yanımızda kalmayacak bir kalbe sakın dokunmayalım, sonra hayal ettiğimiz baharlar kışa dönüşür...

İnançlarımız ne kadar sade ve yalın olursa kafamız ve kalbimiz okadar rahat olur. Kalbimizi, kafamızı meşgul edecek insanlardan uzak duralım hep seçici olalım. Boş hayallerle kendimizi yormayalım, yoksa bedenen çoplüye dönüşürüz.
İçinde öfke, kin, nefret taşıyan insanlar öyle çok ki bu tür insanlar kendilerine faydadan çok zarar veren insanlardır, sağlıklı sevgi yüklü insanlara ne verebilirlerki?.
Dünyadaki en güvenilir insan güçlü, cesur ve teşekkür etmesini bilen insandır. Önüne çıkan problemleri durup setretmektense çözmeye çalışır. Muşlarla mışlarla uğraşmaz. Sağlıklı attığımız her adıma teşekkür etmek yerine kin nefret, öfke neden. Her teşekkür güzel bir iyilik tohumudur. Ne olur teşekkür ederken insan seçmeyelim, bazen sevdiklerimize ufacık hediyelerle birlikte teşekkür ededim. Bazen bir çiçekle birlikte yapılan teşekkür kalıcı dostlukları pekiştirir. Bunları yaparken zamanında teşekkür edelim... İnsanı düşünmek ruhumuzu yüceltir. Her teşekkür ettiğimizde ruh taçlanır başkalarının gözünde yücelir ve saygı görür. Teşekkür etmek bedavadır fakat bize kazandırdıkları paha biçilmez...
Sizi Seviyorum...


Bu haber 7594 defa okunmuştur

:

:

:

: