Doğalgaz çıkarılacak haberine üzülenler var!

Türkiye’de hidrokarbon yatakları bulundu. Türkiye 320 milyar m3 rezerv bulunduğu haberi geldi. Biz buna sevinirken , Türkiye’de muhalif zihniyeti olanlar şunu dediler neden bu açıklama Cuma günü yapıldı’’ diye bir noktaya takıldılar. Biz doğalgaz buluyoruz. Adam neden Cuma diye soruyor.

Türkiye’de hidrokarbon yatakları bulundu. Türkiye 320 milyar m3 rezerv bulunduğu haberi geldi. Biz buna sevinirken , Türkiye’de muhalif zihniyeti olanlar şunu dediler neden bu açıklama Cuma günü yapıldı’’ diye bir noktaya takıldılar. Biz doğalgaz buluyoruz. Adam neden Cuma diye soruyor.
Biz neye bakıyoruz o arkadaş neye kafasına takmış durumda…
%99 u Müslüman olan bir ülkede sen kalkmış neden Cuma günü açıklama yapıyorsun diye kendi kendine söylenmeye başlıyor. Oradan bazıları da kalkıp o zaman Pazar günü mü açıklasaydı diye sorunca? Katoliklerin günüymüş o da yanlış anlaşılır diye kendi kendine söylenmiş.
Arkadaşlar her güne bir anlam katmak da nedir…

Biz okyanusa açılıyoruz… Bu arkadaşlar havuzda boğuluyor.
Biz seviniyoruz.
Çünkü millet sevgimiz var.
Vatan sevgimiz var.
Geleceğimize yaşanabilir ülke bırakmak için uğraşma kaygımız var.
Akdeniz’de yeni yataklar bulma ve bunu işleme düşüncemiz var.
Bizim ülkemizi refah seviyesini yükseltmek, muktedir olmuş toplum oluşturma fikrimiz var.
Bizim coğrafyamıza barış , huzur , istikrar getirme amacımız var.
Bizim mazlumlara kucak açma , ana olma , vatan olma amacımız var.
Bizim cihan devleti olma amacımız var…
Senin amacın nedir?
Bunu en güzel CHP’li milletvekili kısa ve öz geçmiş…
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 83 milyonu sevindirecek tek müjdesi istifa ettiğini açıklaması olur demiş. Yazıklar olsun böyle zihniyete. Türkiye’nin geleceğini değiştirecek konuları görüşüyoruz. Konuşuyoruz. Bunların derdine bak!
Şu yapılan yoruma bakın. Allah kimseyi memleketinde sevinecek konulara muhalif olmaktan korusun. Bu yapılan yorumlar talihsizce .
Türkiye’de ne yapılırsa yapılsın , yine bunlar bahaneler dizmeye devam edecektir.
2001’de Türkiye’nin durumu nasıldı, çok mu şahaneydi? O gün Türkiye sanki mükemmel bir güçtü. Yapılan açıklamalara bakıyorum da gülüyorum.
Libya ile yapılan anlaşma sonucu bugün Akdeniz de Yavuz gemimizi gezdirebiliyoruz. Etrafımız olmuş ateş çemberi orta doğu talan alanı olmuş , bu arkadaş doğalgaz çıkarılacak diye saçma sapan konuşur olmuşlar. Türkiye ekonomisi şu an çok iyi olmayabilir. Lakin güzel bir haber geliyor, bunların derdine bak. Doğalgaz açıklanıyor bazıları üzülüyor… Yazık!
Bazıları da böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtiyor. Şimdi herkes ülkemizde mühendis kesilecek. Yıllardan beridir aranan bulunuyor, bu mühendis arkadaşları inandırmak zor ..
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ Engin Altay ne demişti, Bu hükümet en doğru işini bile yapsa .Biz muhalefetiz. Biz iktidar doğru yapsa da alkışlayacak değiliz.
( https://www.youtube.com/watch?v=_h0Fum69yKs ) Kısacası Türkiye doğalgaz da bulsa. Petrol de bulsa biz alkışlamayız demeye getiriyor. İşte mentalite bu. Adam sirtakin söylüyor. Secehat arzaderken. İnsan güzel iş yapan güzel yaptın demez mi! İşte mantık bu.

Bu haber 2199 defa okunmuştur

:

:

:

: