Kayıtlara kim müdahale etti

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın eşi Emre Kadri ile kara para davasından yargılanan Hakan Güneş’in söz düellosu sürüyor. Emre Kadri’nin avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamaya Hakan Güneş yeni sorularla yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın eşi Emre Kadri ile kara para davasından yargılanan Hakan Güneş’in söz düellosu sürüyor. Emre Kadri’nin avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamaya Hakan Güneş yeni sorularla yanıt verdi.

Hakan Güneş’in aracının devrinin 15.4.2019 tarihli mahkeme tedbir kararından önce yapıldığını iddia eden Emre Kadri, bu soruya yanıt verirken eminim uzun uzadıya düşünecektir. Çünkü Hakan Güneş, “Motorlu Araçlar Mukayyitliği’ndeki kayıtlara birileri müdahale mi etti?” diye soruyor.

Elbette Güneş’in iddialarını araştırılması için polisin de üzerine önemli görevler düşüyor.

Zira bu kayıtlara müdahale edecek kişinin ancak çok üst düzey bir makamda bulunacak bir kişi olması gerekiyor.

Öte yandan bu söz düellosunda devletin kurumları da töhmet altında kalıyor. O yüzden bu lekenin ortadan kalkması için Hakan Güneş sırasıyla Emre Kadri’den şu soruların cevabını vermesini istiyor:

1- Benim otomobilimim 19.6.2019 tarihindeki değerinin 110,000.- 120,000.Sterlin olduğu hususunda mutabık kalmadık mı?

2- Ben, senin talebin üzerine birlikte çalıştığınızı söylediğiniz bir kişiye dövizciden ( ismi icabı halinde açıklanır) 35,000. Sterlin alarak borçlarımı ödemesi için yetki vermedim mi? Dövizciden benim adıma alınan 35,000. Sterlin ile ödediğini iddia ettiğin borçlarım benim paramla ödenmedi mi?

3- Benim otomobilimi yetkin dışı 47,000. Sterline satıp, satış bedelinin büyük bir kısmı ile borçlarımın ödediğini iddia ettiğine göre. Benim halen size 47,000. Sterlin Avukatlık ücreti borcum mu var? O halde sizi defalarca aradığım halde, niye telefonlarıma cevap verip Avukatlık ücretinizi talep etmiyorsunuz? Niye benden halen herhangi bir talep de bulunmuyorsunuz? “ Hakkınız değil mi?”

4- “ Söz konusu aracın ilgili zamanlarda tedbirli olduğu ve/veya bloke olduğu ve/veya emare olduğu iddialarının tümü yalandır” iddiasında bulunuyorsunuz. Lefkoşa Kaza Mahkemesinin 15.4.2019 tarihinde tüm paralarıma ve mallarıma, dolayısıyla otomobilim için de tedbir kararı koyduğunu, bana siz söylemediniz mi? Bana, Kara para aklama ile ilgili olarak 2’nci bir davanın gelebileceğini ve bu davayı geri çektireceğinizi siz taahhüt etmediniz mi? Bu taahhüdünüz uyarınca, bana suçumu kabul etmem için 25.6.2019 tarihinde tavsiyede bulunup suçumu kabul ettirmediniz mi?

5- Sen bana boş devir formu imzalattığın zaman yine bana verdiğin 19.6.2019 tarihli taahhütname ile eş zamanlı değil mi? Nasıl olurda aracımın devir işlemlerinin 15.4.2019 tarihli Mahkeme tedbir kararından önce yapıldığını iddia edersin? Yoksa Motorlu Araçlar Mukayyitliği’ndeki kayıtlara birileri müdahale mi etti?
Emre Kadri’nin yeni açıklamaları, Hakan Güneş’in bu sorularının cevabı üzerine olmalı. Bekleyip göreceğiz…
Bu haber 3380 defa okunmuştur

:

:

:

: