Kendinizi riske atmayın

Size kaç kez demiştim Akdeniz’de çatışmalar büyüyecek. Türkiye’nin rotasını değiştirmesi için bu aralar baskılar artabilir. Libya’daki ulusal mutabakat hükümeti ve Türkiye karşısında oluşturulan ittifakın son durumu ortada. Hafter’e iyi bakın ne durumda. Türkiye Akdeniz’de atılan bütün adımlara artık sessiz kalmayacak.

Size kaç kez demiştim Akdeniz’de çatışmalar büyüyecek. Türkiye’nin rotasını değiştirmesi için bu aralar baskılar artabilir. Libya’daki ulusal mutabakat hükümeti ve Türkiye karşısında oluşturulan ittifakın son durumu ortada. Hafter’e iyi bakın ne durumda. Türkiye Akdeniz’de atılan bütün adımlara artık sessiz kalmayacak.

AB’nin şımarık çocuğu AB’nin koşulsuz desteği ile bugünki durumlar ortaya çıkmıştır. Uluslararası hukuk çağrısını sürekli yineleyen Yunanistan’a hangi uluslararası hukuktan bahsediyor?

İnsan hakları mahkemesinin kararlarına rağmen neden batı Trakya da ki Türkleri zor durumda bırakıyorsunuz?

Ege de mültecilere yaptıkları ortada ?

Doğu Akdeniz de Meis adasına kıta sahanlığı uygularken , İtalya ile aynı durum orta da iken onlara uygulamamaktadır? Bu anlayış nedir…

Yunanistan sadece Türkiye ye karşı bu hareketlere girişmektedir.

Yunanistan a tavsiyem bazı sömürgeci devletlerin gazına gelip , komşunuza karşı kendinzi riske atmayın. Yanlış adımlar atılırsa bu sefer Türkiye nin bardağı taşmış durumda olacaklar kazadan itibar olmaz, gerçekten olacaktır.

Türkiye her zaman diyalogdan yana oldu. Almanya dan merkel in girişimi ile Türkiye faaliyetleri sonlandırmıştı lakin yunanistan da ne yaptı , Mısır ile aralarında anlaşma yaptı.

Türkiye Akdeniz de, Egede hakkı neyse onu da alacaktır. Bu saatten sonra kimsenin vurdumduymaz tavırlarına tavizimiz olmayacaktır. Olmaması da gerekiyor. Yunanistan kendilerini bertaraf etmek istiyorsa , bugün ki tavırlarına devam etmesi yetiyor.

Recep Tayyip Erdoğan ne demişti, Varsa ödenecek bir bedel biz o bedeli ödemeye hazırız. Gerçekten Türkiye tarafında bardak dolu taşıyor.

Yunanistan ın nato ülkesi olmasına rağmen Türkiye ye karşı tavırları ortada. Fransa , İsrail ,Mısır , Güney Kıbrıs rum Yönetimi, BAE …ile ittifak halindeler. Lakin unutmasınlar Türk milleti ne bu tehditlerden korkmaktadır ne de yapacaklarının sonuçlarına katlanmayacak kadar basiretsiz değildir.

Almanya Dış işleri bakanının Türkiye ye ve Yunanistan a bu dönemde yaptığı ziyaret gerçekten çok önemli. Tansiyonu düşürmeye yönelik.Sadece bu da değil. Bu görüşme sonrası Türkiye dış işleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nun açıklamaları da dünya basınına damga vurmuş durumda.

Yunanistan Fransa’nın gazına gelmiş olacak ki, Miçotakis in açıklamasına göre yeni bir kanun teklifi hazırlıyorlarmış. Nedir bu teklif, Kıta sahnlıklarını 12 mil e çıkaracaklarmış… Mış ta Mış mış..

Miçotakis e hatırlatmak istiyorum. 8 haziran 1995 tarihinde tbmm de alınan karar aynen şöyle; Ege karasularında 6 milin ötesine çıkarılması durumunda bu durumun savaş sebebi (CASUS BELLİ) sayılacağını, Hükümetin askeri bakımdan gerekli olanlar da dahil olmak üzere tüm yetkilerin verileceğini beyan etmişti. O Karar gün gibi ortadayken Miçotakis in polyanacılık oynamasına gerek yoktur.

Almanya nın bu durumda aracılık yapmasının da sebepleri ortada. Akdeniz de Almanya nın da çıkarları mevcut. Bu çıkarlar da en büyük ittifak kuracağı ülke Türkiye dir. O yüzden olacak çatışmanın öncesinde Türkiye ile Yunanistan arasında ki diplomasi kanallarını sürmek istemektedir. Lakin bundan sonra ki yazımda sizlere Almanya dosyasını açacağım. Bu Sürede Yunanistan ı iyi izlerim derim!!

Bu haber 2308 defa okunmuştur

:

:

:

: