'İnsan güzel düşünmeli '

Güzel bir söz, güzel bir bakış, güzel bir dokunuş Gönülleri uyandırır.

Güzel bir söz, güzel bir bakış, güzel bir dokunuş Gönülleri uyandırır.
İnsan kendini iyi hisseder. Hayatın sırrı o içimizde taşıdığımız ne varsa onu yaşatır.
güzel düşüncelerle uyanalım. Etrafımızda ne varsa sevelim, koruyalım. Kimi insan, kozada yatan bir kelebek, kimi insanda istiridyede
İnci. Hayatın sırrı içimizde gizli.. İçimizdeki derinliklere daldıkça orada yatan güzellikleri görebiliriz. Yeterki kendimizi sevelim ve keşfedelim.
İnsan, kalbi ve aklıyla bir yola baş koyduysa, bu Dünyada hiç bir şey imkansız değildir..
Babacığımın bana bırakmış olduğu üç nasihatın dışına hiç çıkmadım. İyilik yap denize at bir gün gelir seni bulur. Seni sevmeyen insan varsa çiçek uzat. Birde her gün güzel şeyler öğrenmek istiyorsan, etrafındaki dostların eğitici duayenler olsun. Ne güzel bir felsefe. Her insan bunu uygularsa inanın Dünya insanı iyileşir.. Kirlettiğimiz Dünya mız da temizlenir.
Yüzmeyi biliyorsan açılmaktan korkmayacaksın.. Biliyorsunuz insan yüzdükçe yüzmeyi öğrenir, yürüdükçede yol alır. Okudukçada öğrenir.
Hayatta en kolay şey Vazgeçmektir .
En zor şeyde Sevmektir ! Gönülden Severseniz Hiçbir şeyden Vazgeçemezsiniz.. Yeterki kendi değerinizi içinizde artırın, dış görüntünüzle değil iç barışı sağlayın. Buğday gibi olun büyüdükçe daha olgun, daha hoşgörülü, alçak gönüllü olmaya çalışın. Değişmeyen tek şeyi, değişim olduğunu unutmayın.
Karşınızdakini değiştirmeyi değil siz kendinizi değiştirin. Dinlemeyi ve sevmeyi öğrenin.
Sevgi Terapidir.
SiziSeviyorum...

 


Bu haber 8325 defa okunmuştur

:

:

:

: