Sağır sultanlar duysun!

Star Kıbrıs günlerdir başta Karpaz ve İskele’de olmak üzere, Kıbrıs Türkü’nün topraklarının nasıl bir tehlike altında olduğunu göstermeye çabalıyor.

Star Kıbrıs günlerdir başta Karpaz ve İskele’de olmak üzere, Kıbrıs Türkü’nün topraklarının nasıl bir tehlike altında olduğunu göstermeye çabalıyor.
Sadece Rumların değil, İsraillilerin de göz koyduğu topraklarımızda dönen dolaplara ışık tutuyor.
Rumların ve İsraillilerin buradaki işbirlikçi avukatlarla şirketler kurarak nasıl topraklarımızın satın aldığını göstermeye çalışıyor..
Dün attığımız “İşte HP’nin İsrail Planı” bu kapsamda çok önemli bir manşetti. İskele Kalecik’in İsrailli şirketler tarafından adeta nasıl parsel parsel ele geçtiğini belgeleriyle kamuoyunun dikkatine getirdik.
Ancak konunun birinci derecede muhatabı olan Halkın Partisi’nden de, iddiaların odak noktasında olan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’tan da, sözde bağımsız cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay’dan da bu konuda tek bir kelime yanıt alamadık.
“Görmedim, duymadım, bilmedim” diyerek iddiaların geçiştirileceğini sanıyorlarsa aldanırlar.
Star Kıbrıs ve Ada TV, bu konuda kimsenin üç maymunu oynamasına da, parmağının arkasına saklanmasına da izin vermeyecek.
Kararlıyız, bu işin peşini bırakmayacağız.
Kıbrıs Türkünün toprağını bekleyen tehlikeye karşı duyarlılık gösteren YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı dün Star Kıbrıs’a yaptığı açıklamada, Karpaz ve İskele’nin ardından Maraş’ta da bizi büyük bir tehlikenin beklediğini açıkladı.
Biz “açılır mı, açılmaz mı, ne zaman açılır” diye tartışaduralım, İsrailliler Maraş’ta da atı alıp Üsküdar’ı geçebilir.
Maraş tartışması başladığı günden beri kara kara düşündüğünü belirten Arıklı, “Maraş’ı açtığımızda Rumları beklerken karşımıza İsrailliler çıkabilir. Bizlere Rumların mallarını satın aldıklarını söyleyebilirler. İsrailliler birkaç milyar dolara Rumların mallarını satın alıp orada özel statü isteyebilirler” dedi.
Aslında bu öyle bir mesele ki aslında sadece Erhan Arıklı’yı değil, Dışişleri Bakanı Sayın Özersay’ı da düşündürmeli.
Ancak ne yazık ki, İçişleri Bakanı’nın icraatları karşısında bile sessiz kalan Özersay’ın böyle bir kaygısının olmadığı net olarak ortada.
Erhan Arıklı, devlet ve devleti yönetenlerin milli olması halinde hiçbir sıkıntı olmayacağını söylerken, kamuoyunun dikkatine bu konuya çeken Star Kıbrıs’a teşekkür etti.
Biz elbette kimseden ne teşekkür ne de takdir beklemeden sadece gazetecilik görevini yapıyoruz. Kıbrıs Türk halkı için, güçlünün değil, haklının yanında olma prensibiyle yola devam ediyoruz.
Bu yolda karşımıza çıkan her kimse bundan önce olduğu gibi bundan sonra da mücadele etmeyi göze alıyoruz. Duyanlar, duymayan sağır sultanlara anlatsın. Bizden söylemesi…

Bu haber 3741 defa okunmuştur

:

:

:

: