ÖZERSAY’A İKİNCİ TUR UYARISI

Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kalacağını ve hükümet ortağının da “hükümetin sağlığı için” kendisini destekleyeceğini kaydetti.
Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kalacağını ve hükümet ortağının da “hükümetin sağlığı için” kendisini destekleyeceğini kaydetti. Tatar, Özersay’ın da ikinci tura kalması halinde, kendisinin de Özersay’ı destekleyeceğini belirterek, “Farklı bir durum ortaya çıkarsa bu iş çatlar. Evlilik çatırdar diyorum, bu kadar da net söylüyorum. Kendisine söyledim, günü geldiğinde göreceğiz. Hükümetin devamını bu etkiler” dedi.

Ulusal Birlik Partisi(UBP) Cumhurbaşkanı Adayı, Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kalacağını ve hükümet ortağının da “hükümetin sağlığı için” kendisini destekleyeceğini kaydetti.

Tatar, Bağımsız aday Kudret Özersay’ın da ikinci tura kalması halinde, kendisinin de Özersay’ı destekleyeceğini belirterek, “Farklı bir durum ortaya çıkarsa bu iş çatlar. Evlilik çatırdar diyorum, bu kadar da net söylüyorum. Kendisine söyledim, günü geldiğinde göreceğiz. Hükümetin devamını bu etkiler” şeklinde konuştu.
Tatar, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın “seçildiğinde 3 ay içinde Kıbrıs meselesini çözeceğim” dediğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Önemli tavizler de verdi ama çözemedi. Kimsenin bilgisi yokken Rum tarafına Güzelyut’u da içeren bir harita sundu. Sıfır asker seviyesine geldi. Oysa bizim halkımız Türkiye’nin garantörlüğünden vazgeçmez. Karşılığında dönüşümlü başkanlığı, yönetime etkin katılımı bile alamadık.”

Erken seçim iddialarıyla ilgili konuşan Tatar, daha önce yaptığı açıklamasında “ocak ayında bir erken seçim olabilir” dediğini anımsatarak, şöyle devam etti:
“Dış politikalar bağlamında HP ile UBP arasında çok büyük bir fark yok diye düşünüyorum. Sayın Özersay da federal temelli bir anlaşmadan söz etmiyor. Maraş konusundaki politikalarımız da aynı. Bu işin ikinci turu var. Ben ikinci tura kalacağım, o zaman benim hükümet ortağım da ‘hükümetin sağlığı için’ elbette beni destekleyecek.”

“FARKLI BİR DURUM ORTAYA ÇIKARSA BU İŞ ÇATLAR, HÜKÜMETİN DEVAMINI BU ETKİLER”

Özersay’ın ikinci tura kalması halinde, kendisinin de Özersay’ı destekleyeceğini söyleyen Tatar, “Farklı bir durum ortaya çıkarsa bu iş çatlar. Evlilik çatırdar diyorum, bu kadar da net söylüyorum. Kendisine söyledim, günü geldiğinde göreceğiz. Hükümetin devamını bu etkiler” şeklinde konuştu.
Bu haber 860 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER