Zorla evlilik yürümez

Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kalacağını ve iktidar ortağının da “hükümetin sağlığı için” kendisini destekleyeceğini kaydetti.

Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kalacağını ve iktidar ortağının da “hükümetin sağlığı için” kendisini destekleyeceğini kaydetti.
Tatar, Bağımsız aday Kudret Özersay’ın da ikinci tura kalması halinde, kendisinin de Özersay’ı destekleyeceğini belirterek, “Farklı bir durum ortaya çıkarsa bu iş çatlar. Evlilik çatırdar diyorum, bu kadar da net söylüyorum. Kendisine söyledim, günü geldiğinde göreceğiz. Hükümetin devamını bu etkiler” dedi.
Ancak bu hükümet aslında çoktan sona ermiştir.
Hükümet ortağı Özersay ve HP’li İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın UBP’ye attıkları kazıkları unutmak kolay değildir.
Başta imar planında yaşanan gayrı ahlaki olayla Başbakan’ı aldatarak emirname yayınlatan Baybars, bu hükümetin tabutuna son çiviyi çakmıştır.
Özel jet krizinde UBP’li Ünal Üstel’e yapılanları ve Hüseyin Özgürgün ile Aytaç Çaluda’nın dokunulmazlık meselesinde yaşananları saymıyorum bile.
Sayın Tatar’ın Özersay’a yönelik sözlerine kendisinin bile inandığını düşünmüyorum. Özersay, eğer ikinci tur için Tatar’ı destekleyecek olsa bunu en başta yapardı.
Bizce Özersay, ikinci turda tabanını serbest bırakacaktır. Zaten Özersay, Sayın Tatar’ı işaret etse bile tabanını yönlendirebilme ihtimali de oldukça düşüktür.
Aslında bu hükümetin seçim sonrasına devam etmesinde imkan kalmadığı da net olarak görülmüştür. Daha dün Başbakan Tatar’ın karantina hakkında söylediği sözler bile buna en iyi örnektir.
Sürekli borçlanmayla ekonominin dönmediğini, dışa açılmak zorunda olduklarını belirten Tatar, “7 gün karantinada kalmak demek, çoğu insanın adaya gelmemesi demektir. Bu durum salgınla mücadele için iyi. Ama bu ne kadar sürebilir? Halkın sağlığı en önemlisi fakat ekonomi de çok önemlidir” diyordu.
Peki aynı gün Özersay’ın açıklaması neydi?
“10 gün önce ülkeye girişlerde kısa süreli karantina uygulaması önermiştik ama o gün kabul görmemişti ve Bakanlar Kurulu kararı alınamamıştı. Şimdi sağlık kurulunun da ısrarıyla 7 günlük karantina noktasına gelinmesi sevindiricidir” dedi Özersay…
Özersay için “iktidardaki muhalefet” yakıştırması da işte buradan geliyor.
Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı, yapılan her iyi adımı sahiplenirken, olumsuz tüm adım için “sözümüzü dinletemedik” demeye getiriyor. Tam bir şark kurnazlığı…
Sayın Tatar, hiç umutlanmasın. Böyle evlilik zaten yürümez. Siz hiç mutlu bir evlilikte karı kocanın dışarıda eşe dosta birbirini şikayet ettiğini duydunuz mu?
Eğer o şikayetler gelmeye başladıysa o evlilikten zaten hayır gelmez. Bunun bir adım ötesi şiddetli geçimsizlikten boşanmaktır. Bizden söylemesi…
Bu haber 6706 defa okunmuştur

:

:

:

: