Saygı

'Sizi ''olduğunuz gibi seven'' insanlar için, iyi, güzel gün, kötü gün yoktur. Ne zaman yanınızda olması gerekiyorsa, o zaman yanınızda olurlar, insanları düşünmek saygılı davranmak o insanın kalbindeki güzelliğinden geçer.

'Sizi ''olduğunuz gibi seven'' insanlar için, iyi, güzel gün, kötü gün yoktur. Ne zaman yanınızda olması gerekiyorsa, o zaman yanınızda olurlar, insanları düşünmek saygılı davranmak o insanın kalbindeki güzelliğinden geçer. Yolu rasgele yürüyen insanların ömürleri ömür olur , dengi ile yürüyen insanların ömürleri şiir olur. Yeni doğan çocuklara saygı öğretilse Dünyamızın diğer adı saygılı Dünya olurdu. Günümüzde en çok da, saygıya ihtiyacımız var. Bir insana saygı göstermek, yaptığı işe saygılı olmak, o insanı yüceltir. Ve kendine iyilik yapar, insanları eleştiren kötü gözle bakan ve sürekli insanlar hakkında önyargılı davranarak dedikodu yapan insanlar ruh halleri bozuk olan insanlardır. Hayat insanların değilmi. Sağlıklı olduktan sonra neden bu eleştiriler, önyargılar. Her eleştiri ve her kötü düşünce kötüyü çağırır. Hayatı benimseyen, kendisi ile barışık yaşayan insan hayatla arkadaş olur ve hayatı barışık yaşar. İnsanın iç isteği yolunu açar, yada kapatır. Hayatı istemek, insanlar hakkında güzel düşünmek, güzellikleri buluşturur. Etrafımıza, çevremize, insanımıza, ağaçlara, hayvanlara, yaşamlara, ne olur ama ne olur saygılı olalım. Kavgalar, kötü eleştiriler, önyargılar insanları çirkinleştirir. İnsan saygı ve sevgi ile insan olmayı başarır, kin ve nefretle insanlıktan çıkar. Saygılı insan, Dünyanın en rahat en huzurlu insanıdır. Saygıdan yoksun insan.
Yıldızları süpürür farkında olmadan. Güneş kucağındadır bilmez, bir çocuk gözlerine bakar arkası dönüktür. Ciğerinde kurulur orkestra, duymaz. Koca bir sevdadır yaşamakta olduğu hayat, anlamaz. Sonra, uçar gider herşey, koşsada tutamaz.

Sizi Seviyorum...

 


Bu haber 11152 defa okunmuştur

:

:

:

: