ARIKLI’NIN TESTLERİ HALA DÜŞÜK POZİTİF

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Erhan Arıklı, COVİD-19 testlerinin düşük de olsa sürekli pozitif çıktığını açıkladı.
Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Erhan Arıklı, COVİD-19 testlerinin düşük de olsa sürekli pozitif çıktığını açıkladı.

Arıklı, “Hiçbir şey yapmadan, eli kolu bağlı durmak beni çok rahatsız ediyor ama tek çare beklemek” dedi.

Arıklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 22 gündür karantinada olduğunu, bu günlerin 15’ini otelde, 7’sini de evde geçirdiğini belirtti.

Eşinin ve çocuklarının testlerinin negatif çıktığını da anımsatan Arıklı, özetle şunları kaydetti:

“Son 11 gündür bana herhangi bir ilaç verilmiyor. Bu süre içerisinde hiçbir semptom yaşamadım ama bana yapılan bütün testler, düşük de olsa sürekli pozitif çıkıyor. Aday olmasam ve dışarda ciddi bir seçim kampanyası olmasa, karantinada kalmak umurumda bile olmayacak. Rahatım yerinde çünkü. Ama burada hiçbir şey yapmadan, eli kolu bağlı durmak beni çok rahatsız ediyor... Tek çare beklemek. ‘Allah sabredenlerle birliktedir’ diyor ve sabrediyorum...”“Azerbaycan Türklerinin yanındayız”

YDP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Erhan Arıklı, Kıbrıs Türklerinin Azerbaycan Türklerinin yanında olduğunu belirterek, “Biz 3 Devlet 1 milletiz. Bu şuurla Azerbaycan'ın yanında olacağız” dedi.

YDP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Erhan Arıklı yaptığı yazılı açıklamada, dün sabah Rusya destekli Ermenistan’ın, dost ve kardeş Azerbaycan topraklarına bir kez daha saldırdığını, Azerbaycan’ın ise topraklarını korumak ve işgal altındaki topraklarını kurtarmak için karşı saldırıya geçtiğini kaydetti.

Ermenilerin bu saldırısının durup dururken gerçekleşmediğini belirten Arıklı, “Bu saldırı Anavatan Türkiye’yi her alanda destekleyen, petrol ve doğal gaz boru hatlarını Türkiye üzerinden dünyaya ulaştıran ve Türkiye’yi her açıdan destekleyen Azerbaycan'ı cezalandırma operasyonudur” dedi.

Arıklı, “Ama herkesin bilmesi gereken şey şudur ki; 'Ne Azerbaycan 1990 lı yıllardaki zayıf, ordusu bile olmayan Azerbaycan’dır, ne de Türkiye 1990 lı yıllardaki aciz ve çaresiz Türkiye’dir. Ermenistan bu saldırılarının karşılığını görecek ve işgal altındaki toprakların bir bölümü kurtarılacaktır” ifadelerini kullandı.
Bu haber 837 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER