DENKTAŞ: KKTC ALT YÖNETİM DEĞİLDİR

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Serdar Denktaş, KKTC’yi bir alt yönetim olarak görmenin ve göstermenin, verilen bağımsızlık mücadelesini hiçe saymak anlamına geldiğini söyledi.
Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Serdar Denktaş, KKTC’yi bir alt yönetim olarak görmenin ve göstermenin, verilen bağımsızlık mücadelesini hiçe saymak anlamına geldiğini söyledi.

Denktaş, resmi propaganda konuşması yaparak seçmenlere vizyonunu anlattı.
Karantina döneminde tüm özel sektör çalışanlarını, esnaf ve zanaatkarları, küçük işletmeleri görmezden gelen, yüzüstü bırakıp açlığa mahkum edenlerin, şimdi hala halk sağlığını, ekonomik kırılganlıkları göz ardı ederek, seçimlerin daha güvenli daha az sorunlu bir döneme ertelenmesini reddettiğine değinen Denktaş, siyasi ihtiraslarının dışında başka öncelikleri olmadığını göstermiş olduklarına değindi.

Kapalı olunan dönemde, devletin elindeki mali imkanlarını vatandaşlara hane başına yardım yaparak kullanmak yerine, sorumsuzca tükettiğini kaydeden Denktaş, “İnsanımızı Devlete daha da küstürenler, bugün hamasetle oy toplamaya çalışmaktadırlar.” dedi.

Denktaş: “Ben sizlerle doğrular üzerine inşa edilmiş bir kampanya sunacağım. Propaganda değil iletişim içinde olacağız sizinle. Sizlerin bu kampanyanın merkezinde olmanızı teşvik eden, sizinle gelişen ve değişen bir süreç yaşamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“SAĞLIKTA MÜŞTEREK BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNE GİRİLEMEDİ”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Serdar Denktaş, hükümetin “sağlık alanında pandemi döneminde müşterek bir çalışma içerisine girilemediğini” söyledi.

Denktaş, Serbest Çalışan Hekimler Birliği ile bir araya geldi. Serdar Denktaş’ın basın ofisinden yapılan açıklamaya göre görüşmede konuşan Denktaş, sağlık sektöründen Serbest Çalışan Hekimler Birliği’nin öneminin büyük olduğunu dile getirdi.
“Kamu hekimleri ile serbest çalışan hekimlerin aynı yemini etmiş olmasına rağmen özellikle geçtiğimiz pandemi döneminde hükümet sağlık kesiminin bir bölümünü atıl durumda bıraktı” diyen Denktaş, şöyle devam etti:

“Müşterek bir çalışma içerisine girilmesi mümkün olmadı. İmkânlar hep birlikte kullanılmadı, Cumhurbaşkanı rol kapma telaşı içerisinde kamu ve serbest çalışan hekimler arasında bir köprü oluşturamadı ve neticede çok zor bir dönem çok iyi yönetmeden, yönetemeden geçirildi.

Bu haber 1151 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER