Halk, siyasilerin umurunda mı?

Toplum olarak geçirdiğimiz pandemi süreci herkesi darmadağın etmiştir.
Toplum olarak geçirdiğimiz pandemi süreci herkesi darmadağın etmiştir. Gerek ekonomik, gerek psikolojik, gerekse ailevi müthiş sıkıntılar yaşıyoruz. Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi, toplumun umurumda bile değil. Maalesef siyasilerimiz bunu göremiyor. Özellikle ekonomik sıkıntılar en büyük kanayan yaramız. Esnaf kan ağlıyor. Ada ülkesiyiz, zaten yok dediğiniz turist bile gelemiyor, öğrenci alamıyoruz ülkemize,. Aylardır yaşanan bu sıkıntılar esnafı bitirdi.
Pek çok işyeri sahibi, kirasını ödeyemiyor, faturalarını ödeyemiyor, evine ekmek götüremiyor. Tüm bunların farkında olan hükümet yöneticilerimiz, maalesef halkın yaşadığı bu sıkıntılara çare bulacak hiçbir plan, proje veya iyileştirme yapmadan aylarını geçiriyorlar. Maaşlı çalışan aileler de sıkıntılar yaşamakta. Enflasyonun çok fazla artışı, marketlerdeki ürünlerin fiyatlarındaki artış dövizin yükselmesi herkesin alım gücünü düşürmüştür. Tüm bunlara ekstra, örgün eğitimde olan tüm çocukların uzaktan eğitim zorunluluğu, evde teknolojiye duyulan ihtiyacı artırmış bu da ekstra tüm aileleri ve ekonomik olarak bir daha sarsmıştır. Bugün her evde çocuk sayısına göre bilgisayar ihtiyacı doğmuştur. Zaten ekonomik sıkıntı çeken aileler bu durumla ekstra bir sıkıntıya daha itilmiştir. Tüm bunlara karşılık devletimizin yaptığı hiçbir şey yoktur.
Tüm bunlara karşılık halkı rahatlatmak adına devletimizin yapmış olduğu herhangi bir çalışma olduğunu göremiyoruz. Aksine cumhurbaşkanlığı seçimi için halkın yaşadığı ekonomik sıkıntıyı görmeyen siyasiler, seçim tanıtımlarına para harcamaktadırlar...
Bugün pek çok arama butonunda siyasilerimizin tanıtımlarını görürüz. Pek çok okulda evinde teknolojik aleti olmayan, alamayan öğrenciler yapılan uzaktan eğitime katılamamışlardır.
Düşünüyorum da seçim tanıtımları için harcanan bu paralar, ihtiyacı olan öğrencilere, uzaktan eğitime katılmaları için gereken altyapı hazırları için harcansaydı, daha faydalı olmaz mıydı?
Halk olarak hepimizin kanayan yarası, toplumun ihtiyacına yönelik hizmet sunacak siyasilerin olmayışıdır.

Bu haber 1777 defa okunmuştur

:

:

:

: