'Sevgi Olmalı'

Sevginin olmadığı yerde Hayat yoktur

Sevginin olmadığı yerde Hayat yoktur
Her Gün Bir başlangıçtır.
Kim olursan ol, ne olursan ol. Sadece kendini düşünmeden, inançla yürüyen insanlar. Mucize kapılarını beraberlerinde taşırlar.
Her sabah uyandığımızda
hatırlamamız gereken şey,
mutluluğu nasıl bir başka insanlara taşırız. Mutluluk aslında her insanın yüreğindedir. Ne yerde ne Göktedir. Mutlu insan huzurlu insandır.
İnsan olduğunuzu hatırlayın. Geriye kalan her şeyi unutsanız da olur..
Bu yüzden etrafınızdaki insanlara dikkat edin...

Mutlu insanlar herşeye sahip olan insanlar değil. Sadece sahip oldukları hiçbir şeyi kaybetmeyecek kadar akıllıdırlar. Birbirini kovalayan ne çok yıllar yaşıyoruz ve görüyoruz. Etrafımızda olan büyüklerimiz her üç, beş yılda seçim savaşlarının içinde boğuluyorlar. Çevre, Deniz kirletiliyormuş, ağaçlar kesiliyor, yakılıyormuş, sanatçıların hiç bir gelir kaynakları yokmuş, esnaf. İş adamları, eğitim zordaymış, köşede kıyıda sokakta yaşayan insanlar varmış? Düşünen varmı? Sadece Canım Türkiye'mden para gelsin maaşlar ödensin tamamdır.

Bu gelen yüz on yedi milyonun içerisinde yine zorda olan sanata, sanatçıya, kültüre, tarihi mekanlarımıza. Çevremize bize nefes veren ağaçlarımıza. Hiç bir şey yoktur. Kocaman bir hiç... TC. Cumhurbaşkanı.

Sn. Cumhurbaşkanım. Tayyip Erdoğan keşke sizinle yüzyüze görüşme imkanım olsada beni derinden yaralayan bütün bu yapılanları sizinle paylaşabilsem. Bizim en büyük eksikliğimiz sesimizi duyuramamaktır. Davulun sesi uzaktan öyle güzel duyulurki.

Ülkem, Canım Kıbrıs ım. Daha nekadar boğuşacaksın bu fırtınalarla...

Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun, Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez...

Siz yalnızlığın ne demek olduğunu hiç bildiniz mi ? Biz sanatçılar hep yalnız ve öksüz. Oysaki bizlerden öğreneceğiniz öyle çok şeyler, güzellikler varki.

Bu ülkenin değerlerini harcamayın... Ülkeleri var eden, yaşatan sanat ve kültürdür...
Sizi Seviyorum...

 


Bu haber 16894 defa okunmuştur

:

:

:

: