Ana ile yavru birbirinden ayrılmaz

Sn Tatar ve Akıncı’nın 2. tur yarışı bildiğiniz üzere bu hafta sonu . 2. tura kalacağı zaten ortada idi.

Sn Tatar ve Akıncı’nın 2. tur yarışı bildiğiniz üzere bu hafta sonu .
2. tura kalacağı zaten ortada idi.
Şimdi Sn Tatar’ı yazımızda bir kenara bırakarak Sn Akıncı hakkında özet bilgiler vermek istiyorum.
Türkiye ile her seferinde kriz isteyen bir ağızla açıklamalar yaparak KKTC ve Türkiye ilişkilerine soğukluk sokmak için elinden geleni yapması doğru bir hamle değildi.
Çünkü; Doğu Akdeniz ve Kıbrıs adası üzerinde savaşın yüksek tansiyonda olduğu bir dönemde bu hamle hem mantıksız hem de doğru bir hamle değildir.
Türkiye 1974’te Kıbrıs Türk halkının hak ve menfaatlerini savunmak için AYŞE’Yİ tatile çıkarırken bile uluslar arası aktörlerin yaptırım ve tehditlerini Kıbrıs Türk halkı için göze almışken KKTC ‘nin karar vericisi konumundaki bir kişinin Türkiye’yi hedef alan açıklamaları kabul edilemez.
Bir kanalda tehdit ediliyorum…. Diye çıkış yapması ve TC cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ‘ı sözlerinde geçirmesi doğru değildir.
Doğu Akdeniz’de doğalgaz ve hidrokarbon yatakları konusunda KKTC hak ve menfaatlerini gözeten ve bu konuda AB ve ABD ile her seferinde burun buruna gelen ANAVATAN Türkiye’yi bu süreçte suçlamak sizce ne kadar doğru…
KKTC su ve elektrik sorunlarını çözmeyi amaçlayan, alt yapı ve hizmet noktasında KKTC’nin yanında duran ANAVATAN‘dan KKTC’ye su bağlayan anlayışın karşısında duranlar bizleri üzüyor.
Tarım , sanayi ve Turizm bakımından KKTC’nin yanında duran bir Türkiye ‘nin karşısında durmak mantıksız bir duruştur. Türkiye, KKTC’nin özel üniversitelerini sayması , ÖSYM tarafından denklik verilmesi ve destek verilmesi KKTC ekonomisi için elzemdir. Türkiye’den gelen öğrenciler hem KKTC’nin geleceği noktasında birikimdir, hem de bir değerdir. Türkiye’den direkt uçuşların olması noktasından KKTC otellerinde kalan ve bölgede yatırım yapan anavatandan gelen soydaşlarımızdır.
Sn Akıncı’nın Anavatan ile küsme veya kavga etme lüksü yoktur. Biz bir vücuduz.
Birimize ANAVATAN diğerine YAVRUVATAN diyenler boşuna mı söylemiş.
ANA ile YAVRUYU kim , hangi güç birbirinden ayırabilir?
Sn Akıncı seçimlere saygı duyulması gerektiğini her seferinde söylüyor. Anavatan zaten seçimlere saygı duyuyor. Lakin tehdit ediliyorum algısını insanlara yaymak sizce ne kadar doğru…
Rum tarafının ve uluslar arası aktörlerin bu denli adada hakimiyet göstermek istediği dönemde Türkiye’nin garantörlüğüne kimse kusura bakmasın ihtiyaç hasıldır.
Maraş açılımının olduğu dönemde eleştirmek olabilir , özgürlüktür deriz. Lakin bu adımın bir siyasi manevra olduğunu anlayıp işi popülizme dökmek doğru değildir. Türkiye ve Sn tatar bu süreçte KKTC hak ve menfaatlerini korumak için ellerinden geleni yapmıştır.
Kimse bugünki seçim sürecinde CRANS MONTANA sürecini neden konuşmuyor?
Burada ortaya bir harita konulmuştu. Bu haritada; Türk topraklarını verme pahasına masada kalmak neyin nesidir. 30 küsür köyü Rumlara hibe etmek neyin nesidir?
Yine bu görüşmelerin neticesinde, KKTC’de yatırım konusu askıya alınacak kısacası ekonomik anlamda bir felaket bizlerle olacaktı. Allah yüzümüze baktı . Rum lideri masaya oturmadı.
Montana sürecinde Türkiye’nin garantörlüğünü masaya yatırılması bile konuşuldu. Biz ne bunu unuttuk ne de unuttururuz.
Ben ANAVATAN ile kavga eden değil, ANAVATAN İLE YAVRUVATAN’ın hep beraber KKTC’nin geleceğini inşa eden bir anlayış için halkımızın nerede nasıl duracağı kanısındayım . O yüzden KKTC geleceği için sandıkta olmak elzemdir.

Bu haber 3332 defa okunmuştur

:

:

:

: