5 YENİ VAKA!

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte yapılan test sayısının 1476 olduğunu, 5 pozitif vakaya rastlandığını, 10 kişinin taburcu edildiğini açıkladı.
Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte yapılan test sayısının 1476 olduğunu, 5 pozitif vakaya rastlandığını, 10 kişinin taburcu edildiğini açıkladı.

Bakan Pilli, pozitif vakalardan 3 kişinin hava yolu ile ülkemize geldiğini, 2 kişinin yerel vaka olduğunu, temaslı takiplerinin yapıldığını açıkladı.

21 Ekim 2020 Covid-19 genel durumu şöyle;
Bugün Yapılan Test Sayısı: 1476
Bugün saptanan Pozitif Vaka Sayısı: 5
Ülke dışından gelen vakalar - 3
Karantinada pozitifleşen temaslı vakalar -
Yerel vakalar - 2
İyileşip Bugün Taburcu Edilen Vaka Sayısı-10
Bugün Kaybedilen Vaka Sayısı-
Yapılan Toplam Test Sayısı- 204.706
Toplam Vaka Sayısı- 871
İyileşip Toplam Taburcu Edilen Vaka Sayısı – 795
Tedavisi Devam Eden Vaka Sayısı- 71
Pandemi Merkezindeki Hasta Sayısı- 20
Pandemi Otellerinde takip edilen vaka sayısı- 51
Toplam Kaybedilen Hasta Sayısı- 5
Yoğun Bakımda Yatan Hasta Sayısı- yok


ÖLÜMLÜ KAZAYLA SONUÇLANAN KARANTİNADAN KAÇIŞA İLİŞKİN SORUŞTURMA

ADA TV’de konuşan Sağlık Bakanı Ali Pilli, karantinadan kaçan ve kazada hayatını kaybeden genç kadının, karantinadan kaçmasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

ADA TV’de katıldığı TV programında Yalçın Cemal’in sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Ali Pilli, karantinadan kaçan ve Lefkoşa-Mağusa anayolunda meydana gelen kazada hayatını kaybeden Fatma Kaşıkçı'nın karantinadan kaçmasına ilişkin soruşturma başlattıklarını ifade etti.

Bakan Pilli şu sözleri kaydetti:

“Bu konuda kimseyi suçlayamam. Otellerde belli bir güvenlik vardır. Sağlık Bakanlığı olarak daha çok sağlıkla ilgileniyoruz ama orada güvenlik var. Otelin de sorumluluğu var. En iyi korunan cezaevlerinde bile kaçmalar olabiliyor. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Araştırmalar yapılıyor. Gereken yapılacak.”

NE OLMUŞTU?

18.10.2020 tarihinde, saat 23:00 sıralarında, Lefkoşa - Gazimağusa Anayolunun birinci kilometresinde, Fatma Kaşıkçı, NS 140 plakalı araç ile Gazimağusa istikametine doğru seyrettiği sırada Hocaoğlu Petrol yakınlarında yolun solundan çıkıp beton elektrik trafosuna çarpmıştı. Kaşıkçı, kaza sonucu olay yerinde yaşamını yitirmişti. Kaşıkçı'nın karantina otelinden kaçtığını öğrenilmişti.
Bu haber 1613 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER